“Afyonkarahisar’daki pazarcı esnafına teröristlere özgürlük vaat ettiğinizi niye anlatmıyorsunuz”

 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ferda Ertürk yoğun bir tempo ile seçim ziyaretlerini sürdürüyor. Ertürk CHP, İP ve CHP’li milletvekili adaylarına seslenerek “Afyonkarahisar’daki pazarcı esnafına teröristlere özgürlük vaat ettiğinizi niye anlatmıyorsunuz” diye sordu.

AK Parti milletvekili adayı Ferda Ertürk güne pazar yeri ziyareti ile başladı. Buradan da kadın esnafları ziyaret eden Ertürk daha sonra Bolvadin'e geçerek Dişli ve Özburun kasabaları ile ve Kemerkaya köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

“Afyon’da CHP ve İYİ Partililer PKK’lılar ile aynı amacı savunuyor”

Ertürk ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamada, “Terör örgütü ele başlarından Sabri Ok dün bir konuşma yaparak şu ifadeleri kullanıyor; Erdoğan'a karşı PKK ile İYİ Parti aynı yerde. Diyor ki; Biz faşizme karşıyız. Onlar da yani İYİ Parti'de şu an karşı diyor. AKP-MHP'nin yıkılması Türkiye ve Kürdistan'ın da yeni bir dönem başlatacak diyor. Çok önemli bir süreç diyor. Sözlerine de şöyle devam ediyor; Bizler Apo'nun fiziki özgürlüğünün sağlanması için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Evet, İYİ Parti'nin CHP'nin yani Millet İttifakının Afyon'daki milletvekilleri ile PKK terör örgütü elebaşı aynı amacı savunuyor. Peki PKK niye Afyon'daki bir İYİ Parti ve CHP milletvekili adayının görüşüyle aynı noktada? Bunu niye kimse sorgulamıyor? PKK'ya ne vaat ettiniz? Bağımsız Kürdistan ülkesi mi vadettiniz? Eğer bunu vaat ettiyseniz niye çıkıp açıklamıyorsunuz? Bunu milletimiz niye terör örgütü PKK’nın ele başlarından duyuyor” dedi.

“Afyonkarahisar’daki pazarcı esnafına teröristlere özgürlük vaat ettiğinizi niye anlatmıyorsunuz”

“Pazarı gezerken fakir edebiyatı yapmak yerine çıkıp oradaki esnafa cesaretiniz varsa biz özgür Kürdistan'ı getireceğiz desenize” diyen Ertürk sözlerine şöyle devam etti; Cesaretiniz varsa biz PKK'ya bir devlet kurduracağız Güneydoğu'yu da onlara vereceğiz desenize. Onların özgür Kürdistan'ın hayalinde bizim güneydoğumuzdaki birçok ili kapsadığını anlatsanıza. Niye bunları anlatmıyorsunuz? Oy isterken niye milleti kandırıyorsunuz! Afyonkarahisar’daki pazarcı esnafına teröristlere özgürlük vaat ettiğinizi niye anlatmıyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz Afyonlu size oy vermeyecek, çünkü siz daha kendi mitinginize giremeyen, bariyerlerden hoplayarak zıplayarak giren insanlarsınız.