KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde D.U liderliğinde oluşan bir grubun uyuşturucu madde imalatı ve ticareti yaptığı bilgisine ulaştı. Eldeki bilgiler ışığında, organizasyonun çökertilmesi için harekete geçildi.

Uluçay’dan her mahalleye ‘yaşam merkezi projesi’ Uluçay’dan her mahalleye ‘yaşam merkezi projesi’

Operasyon, Merkez, Sultandağı ve Sandıklı ilçelerini kapsayan ve 9 farklı adrese yönlendirilen eş zamanlı baskınlarla gerçekleştirildi. Yapılan baskınlarda B.S, S.A., V.H., A.K, A.T. ve R.K isimli altı zanlı yakayı ele vererek gözaltına alındı. Ancak, örgütün beyni olarak tanımlanan lider D.U'nun bulunmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Jandarma ekiplerinin dikkatli ve titiz çalışmaları sonucunda, şu ana kadar 62 gram metamfetamin, 61 gram kubar esrar, 8 adet uyuşturucu kullanma aparatı, çok sayıda iletişim cihazı, yasa dışı silahlar ve mühimmat ele geçirildi. Bunların yanı sıra, ruhsatsız av tüfekleriyle ilgili olarak cezai işlemler uygulanarak, sahiplere yüklü miktarda idari para cezaları kesildi.

Gözaltına alınan kişilerin ifade işlemleri ve sorguları devam ederken, örgüt ile ilişkilendirilen diğer şüpheliler M.G ve daha önce tutuklanmış olan M.K hakkındaki süreç de devam etmekte. Uyuşturucu ticaretine sıfır tolerans yaklaşımı sergileyen Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, olayın tüm detaylarına inerek, soruşturmanın derinleştirilmesini sağlıyor. Bu başarılı operasyon, jandarmanın uyuşturucu ile mücadele konusunda ne denli kararlı olduğunu bir kez daha gözler önüne sermektedir.

CEMİLE KAYTAN

Editör: Afyon ZAFERİM