Operasyon kapsamında dört ayrı bölgede yer alan 20 işyeri mercek altına alınırken, aynı zamanda yolda seyreden sürücüler ve araçlar da denetlendi. Görevlendirilen ekipler, toplamda 471 kişinin kimlik sorgulamasını gerçekleştirdi ve 50 aracın daha detaylı bir şekilde incelenmesini sağladı.

Yapılan bu kontroller sırasında, 7 aracın hatalı park ettiği veya yasal hız sınırlarını aştığı gibi trafik kurallarını ihlal ettiği belirlendi. Trafikte güvenliği tehlikeye atan bu davranışlar sonucu toplam 21 bin 135 TL tutarında cezai işlem uygulanarak, sürücülerin kurallara riayet etmesinin önemi bir kez daha hatırlatıldı. Denetimler esnasında, kimlik ya da kimlik yerine geçecek belgesi olmayan bir Afganistan uyruklu kişinin de yakalandığı ve konuyla ilgili işlemlerin yapıldığı bildirildi.

Basın ilan kurumu Afyon toplantısında önemli bir karar aldı! Basın ilan kurumu Afyon toplantısında önemli bir karar aldı!

Trafik denetimlerinin asıl amacının, hem sürücülerin hem de diğer yolcuların güvenli seyahat edebilmelerini sağlamak olduğu vurgulanıyor. Bu yaklaşımıyla halkın can ve mal güvenliği odaklı çalışmalarını sürdüren emniyet güçleri, trafik düzenini korumak ve sorunlara anında müdahale edebilmek için düzenli olarak denetimlerine devam edeceklerini açıkladı.

CEMİLE KAYTAN 

Editör: Cemile Kaytan