E-Spor, son yıllarda dünya genelinde büyük bir ilgi ve popülarite kazanmış olan elektronik sporların alanını ifade ediyor. Karahisar Gençlik Merkezi'ndeki E-Spor atölyesi, gençlere bu alanda yetkinleştirmeyi amaçlıyor. Atölyede, katılımcılara e-spor oyunlarında strateji, iletişim, takım çalışması ve liderlik gibi becerilerin geliştirilmesi için çeşitli eğitimler veriliyor.

Bu projenin bir diğer amacı da gençler arasında sosyal bağların güçlendirilmesi ve sağlıklı bir rekabet ortamının oluşturulmasıdır. E-Spor, gençlerin dijital teknolojilere olan ilgilerini olumlu yönde kullanmalarını sağlayarak potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı oluyor. Aynı zamanda, takım çalışması ve iletişim becerilerinin geliştirilmesiyle gençlerin sosyal ve kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor.

TURNUVADA TEMSİL ETME HAKKI KAZANDI

Eğitimini tamamlayan gençler sertifikalarını aldı ve dereceye girenler önümüzdeki ay Afyonkarahisar'daki turnuvada temsil etme hakkı kazandı. Başarılı Gençlere sertifikaları; Gençlik Hizmetleri Müdürü Ahmet Ertük, Zafer Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Osman Köprücüoğlu, Karahisar Gençlik Merkezi Müdürü Muhammed Ali Abaylu ve E- Spor Eğitmeni ve Akademisyen Yasin Çakır tarafından takdim edildi.

Gençlik Hizmetleri Müdürü Ahmet Ertürk, projenin nitelikli ve güvenilir ortamlarda hizmet verdiğine dair gerekli uygun bilgilendirmelerin yapıldığını belirtti. Ayrıca, Afyonkarahisar'ın da içinde bulunduğu 18 ilde E-Spor atölyesinin olduğuna dikkat çekti. >>AFYON ZAFER

Editör: Afyon ZAFERİM