Trafik canavarlarının önüne geçmek ve insan hayatını koruma altına almak amacıyla yapılan denetimler neticesinde çeşitli kural ihlalleri nedeniyle 230 sürücüye yaptırım uygulandı. 18 Aralık'ta yürütülen denetimlerde hız yapmak, hatalı park etmek, cep telefonu kullanmak gibi trafik kurallarını ihlal eden sürücüler tespit edildi.

İYİ Parti’nin sakin gücü kim? İYİ Parti’nin sakin gücü kim?

Trafik Şube Müdürlüğü Ekiplerinden Yoğun Trafik Denetimi

Gerçekleştirilen denetimler sırasında, çeşitli suiistimaller de ortaya çıkartıldı. 14 sürücüye çekici ve kamyon park etmek, 145 sürücüye hatalı park, 47 sürücüye hız sınırlarını aşma ve 1 sürücüye başka bir araca ait tescilli plakayı takmak veya kullanmak gibi farklı suçlardan ceza kesildi. Ayrıca, denetimde muayenesiz ve ehliyetsiz araç kullanan sürücüler de belirlendi ve 8 sürücüye alkol alarak araç kullanmaktan işlem yapıldı.

 Trafik Kurallarına Uymayanlara Göz Açtırılmıyor

Afyonkarahisar Trafik Şube Müdürlüğü'nün sürdürdüğü trafik denetimlerinde, kırmızı ışık ihlali yapan ya da engelli park yerlerine park etmek gibi sosyal duyarlılığa aykırı davranış sergileyen sürücüler de cezalandırıldı. Trafik güvenliğini tehdit eder nitelikteki bu ihlallere karşı ekiplerin tavizsiz duruşu neticesinde, tehlikeli ve düzensiz sürüş davranışlarının azaltılması hedefleniyor.

BÜLTEN

Editör: Afyon ZAFERİM