07 Kasım 2016 Pazartesi 00:08
YAKILAN FETÖ KİTAPLARI...

Yaklaşık bir ay önce, Sandıklı MYO’nu çok yakından izleyen bir okurumuz çok ciddi iddialarda bulunmuştu.
Sandıklı MYO’’da yıllardır öğrencilere okutulan terörist başı Fethullah Gülen’e ait yüzlerce kitap, gizlice ayıklanıp tutanak tutulmadan, demirbaş listelerinden düşülmeden okulun kazan dairesinin girişinde yakılarak yok edildiğini iddia etmişti..
“17/25 Aralık 2013 tarihinden sonra FETÖ ile irtibatımızı kestik..” diyenlerin 15 Temmuz darbe girişimine kadar terör örgütüne ait kitapları yönetimce, okulun kütüphanesinde bulundurduklarını ifade eden okur, Sandıklı MYO’da çekildiği iddia edilen fotoğraf ve video gönderdi.
Sayın Rektör Hoca, bu iddiaya cevap verebilecek mi, bilemem…
Rektör Hoca’ya tekrar hatırlatmak amacıyla mektubu ve foto-videoyu yayınlıyoruz.MYO ile ilgili OKUR MEKTUBU..     
      “2011 yılından itibaren Sandıklı MYO yoğun bir şekilde FETÖ ‘nün egemenlik alanına girmeye başladı. Çünkü kripto FETÖ’cü Yusuf Karaca bu okula müdür olarak atandı Rektör Mustafa Solak tarafından. Atandığı ilk gün Sandıklıya gelerek şu an kapalı ( FETÖ mücadele kapsamında) olan Özel Sandıklı Koleji’ne yemekli toplantıya katıldı. Geri MYO’na döndüğünde bereberinde Özel Sandıklı Koleji, Kocatepe Dersanesi, Körfez Dersanesi, Fatma Öksüz Yurdu, Seher Yurdu, Yuvam Yurdu’na ait hayırlı olsun çiçekleri vardı. Şu kapalı olan Fetö’cü bu kurumların çiçekleri makam odasında aylarca sergilendi ve Müdürün tarafı dosta düşmana ilan edilmiş oldu. Daha ilk gün Yusuf Hocayı bu insanlarla tanıştıran ve okulu FETÖ ye teslim ettiren Müdür Yardımcıları Abdullah TAYTAK ve Mustafa Sandıkcı’dır.
      Mustafa Sandıkcı ve Abdullah Taytak zaten Sandıklı’da herkes tarafından bilinen katmerli FETÖ’cülerdir. O dönemlerde bunu gizlemekten çok uzak durarak yaklaşık 20 yıl Fetö desteğiyle MYO’nu yönetmişlerdir. Mustafa Sandıkcı nın 2 çocuğu Abdullah Taytak’ın 3 çocuğu bu terör yapısının okullarında okumuşlardır. Sandıklı koleji ve Afyon Zafer Lisesi kayıtlarında bu bilgiler mevcuttur. Bu kişiler Türkçe olimpiyatlarının ailecek müdavimleri arasındadırlar. Asya Bank’tan da ev kredisi aldıkları bilinmektedir. 2011 yılında ki Afyon Asya Bank şubesinin Bolvadinli olan Müdürü Ahmet Bey sık sık okulu ziyaret etmekteydi.
      2011 yılından sonra personel anlamında da Sandıklı MYO’lu FETÖ’nün arka bahçesine dönmüştür. Rektör Mustafa SOLAK’ın da seçim çalışmalarında üs olarak kullandığı Yusuf Karacaya ait olan yeşil yoldaki Özel B....Kariyer okulu ve BLC  Kariyer okulu çalışanları hızla Sandıklı MYO’na torpille işe girmeye başlamışlardır. Üniversitemizin merkezinde hocalarımız olmasına rağmen ilçe milli eğitimine bağlı olan bazı FETÖ cü öğretmenlerde derslere sokularak onlara ders ücreti kazandırılmaya çalışılmıştır.
      Aklıma gelen bi kaç isimi listelemeye çalışayım:

       Devletin Üniversitesini kendi sahibi olduğu Özel Kariyer okullarının arka bahçesine ve sertifika satış bürosuna çeviren bu müdür okulun imkanlarını FETÖ’ye teslim etmekten hiç çekinmemiştir. Şu an tutuklu olarak yargılanan iş adamı Muzaffer Selek’in yurdu ve bilğisayarcı işletmesi ile 17/25 aralıktan sonra bile çalışmaya ve ahbaplık etmeye devam etmişlerdir. Özellikle Müd.Yar. Abdullah Taytak mesai saatleri dışında ki tüm zamanını bu adamın kız yurdunda geçirerek ögrencilerinin nezdinde gıyabi destek sağlamıştır. Okulun bütün bilğisayar ihtiyaçları bu işletmeden sağlanarak FETÖ ye maddi destek verilmiştir.
     Müdür Yusuf Karaca’nın damadı ve  BLC kariyer okulunun müdürü olan Necati Özenç ve ailesi Sandıklının Karadirek köyünden olup herkes tarafından bilinen FETÖ’cü bir ailedir.
     Hızla yükselen Müd.Yrd. Mustafa Sandıkcı 2010 yılındaki YDS sınavından 11 defa notu 27 yi geçememişken, son hakkı olan 12. Sınavda 80 civarında yabancı dil notu almıştır. Yabancı Dil bilen rektör Mustafa Hoca iki cümle konuşsa bu notun FETÖ desteği ile çalınarak alındığını anlayacaktır.
       Bütün gerçeklerden sonra bu kişiler 17/25 Aralıktan sonra yollarımızı ayırdık diyebilirler. Ancak daha 3 hafta önce Sandıklı MYO’nun resmi kütüphanesinde gizlice temizlik yapmışlardır. Okulda yıllardır öğrencilere sunulan Fethullah Gülene ait yüzlerce kitap gizlice ayıklanıp, tutanak tutulmadan, demirbaş listelerinden düşülmeden okulun kazan dairesinin girişinde yakılarak yok edilmeye çalışılmıştır.”
 
 
Son Güncelleme: 22.02.2017 16:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Ali 2016-11-07 00:45:08

Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner.... Bunlar FETÖ ile mücadele etmiyor, ediyoruz görüntüsü veriyorlar.. Aldığınız ahların, yediğiniz hakların hesabını nasıl vereceksiniz??

Avatar
eksik inceleme 2016-11-07 09:04:19

Yazılanlara aynen katılıyorum. çok çok eksiği var ama fazlalık yok. Ancak üniversitedeki fetö ve fetö koruması olayı sadece rektör, sandıklı yapılanması, açığa alınanlar ve ihraç edilenler mi sınırlı?
1. Yusuf karaca ile rektör hocanın ortak dostları olan ve ilk günden bu yana resmi-gayrıresmi tüm alımlarda ve üniversite adına yapılan temsil/görevlendirmelerde ön plana çıkan hocalar/yöneticiler çok mu masum?

2. Yusuf hoca adı geçen eğitim şirketlerinin tek sahibimi? ortağı/ortakları yokmu üniversiteden? Açı dersanesi/etüt merkezinin bu kurumlarla ilgisi varmı?

3. Belediye başkanı ve rektör arasındaki iletişim ve koordinasyonu sağlayan ve 17/25 aralık sonrası görevden alınan ama gerçekte gücünü ve esas görevini bırakmayan danışman nerelerde?

4. yüksekokullara akademik personel almada asıl karar verici olan senato üyelerinden oluşan komisyonun alınan personelin fetöcü olup olmamasını sorgulamakla görevli komisyon başkan ve üyeleri olarak atanması ne kadar doğru? amaç nedir?

Avatar
eksik inceleme 3 2016-11-07 09:22:21

...
7. Herkes tarafından fetö ile ilişkisi bilinen birçok kişi halen incelenmedi ya da belirli aralıklarla açığa alındı.imam olduğu söylenen yada üst düzey fetöcü olduğu iddia edilen birçok kişi 18 temmuzda idarecilik vb. görevlerinden istifa ettirilirken müteakip olarak yapılan açığa almalarda isimleri geçmedi.Neden bilerek geciktirildi?Gizlenmek ya da ertelenmek istenen düşünce nedir?

8. Bakanlar kurulu fetöyle ilgili 13 adet kıstas belirleyerek tüm personelin bu kıstaslara göre incelenmesini EMRETMİŞTİR.Ancak aküde sadece sendika kıstasına bakılmıştır.15 temmuz günü çocuğu/çocukları bu okullarda okuyan birçok kişi bilerek sorgulanmamıştır.bırakın fetö üniversiteleri ve il dışı okullarında okuyanları afyonda mevcut iki fetö kolejinde çocukları okumaya devam eden kişiler vardı.Herkesce biliniyor ama neden okutuyordunuz diye soru soran yok! bank asya ile ilgili,kolejlerle ilgili,gazete abonelikleri ile ilgili ilgili kurumlardan neden liste istenmiyor?sendikalıların suçu ne o zaman?

Avatar
Ahmet 2016-11-07 09:27:50

İhraç edilen isimler liste yapılsın. karşılarına bir hangi dönem akü üniversitesinde göreve başladıkları yazılsın. iki son beş yılda hiç yöneticilik yahutta temsilcilik, sorumlu gibi görev almışmı o yazılsın. sonra hep beraber taployu inceleyelim. bakalım ne çıkcak

Avatar
Yeşimci 2016-11-07 12:52:13

20 yıllık yol arkadaşını hapise attır. 2 dakikada sat hepsini.sonrada mutlu ol .olmadı sandıkcı hocam olmadı .veysel hocanın yüzüne nasıl bakacaksın

Avatar
eksik inceleme 2 2016-11-07 09:12:16

...
5. 2,5 aydır fetö ile ilgili hiçbir inceleme, araştırma yapılmamaktadır. Açığa alınan idari ve akademik personelle ilgili işlemler bitmesine rağmen ihraç ya da göreve iade yapılması için neden beklenilmektedir? Dosyalar fetö ile mücadele devam ediliyor izlenimi verilmesi içinmi bilerek bekletiliyor? Bu konuda son khhkda üniversiteden hiç ihraç olmaması bir tesadüfmüdür? görevlerine jet hızıyla geri iade edilen idari personelle ilgili işlemler ne kadar sürmüştür?..vs.

6. Rektör hoca ve yönetimi ile ilgili fetö ilişkisi-iddeası varken üniversitenin tüm yönetim kadroları neden belirli dar bir kadronun eline bırakılmaktadır? 2500 civarı personel varken tüm idari görevler neden hep aynı isimlere verilmektedir? birçok hoca sürekli çift görevi bulunmakta. örneğin bir kişi hem dekan yardımcısıyken hem de kreş müdürü olabiliyor. hem temsilci hem idareci, vs..vs.. üniversitede hiç mi hoca kalmadı? yoksa gizli bir ekip/yapılanma olayımı söz konusu?

Avatar
şeherli 2016-11-07 19:10:39

bunların ve yanından hiç ayrılmayan okul müdürlerinin hesabını kim soracak.sandıklı da FETÖ ile mücadele hiç yok zaten

Avatar
SANDIKLIM 2016-11-07 22:32:24

Bu bolvadinli FETÖ cü ler Sandıklı mızın okuluna yönetici olduklarında 1500 e yakın öğrencimiz vardı.Bilin bakalım 6 sene sonra yani şimdi okula gelip giden kaç öğrencimiz var.350-400.Yanlış okumadınız sadece 400 civarı. Taytak öğrenci arttıracağına yeni bir bolvadinliyi ( Hasan GÜRKAŞ) derslere sokmaya başladı.. okulun yarısı bolvadinli. Uyu Sandıklım uyu.