Yerel öğrencilerle birebir ilgilenen Vali Yiğitbaşı, okulda detaylı incelemelerde bulunup eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

AFMOD, Mehmet Akif Dinç’e umut oluyor! AFMOD, Mehmet Akif Dinç’e umut oluyor!


Ziyaret esnasında eğitimcilerle bir araya gelen Vali Yiğitbaşı, öğretmenlerle eğitim kalitesinin daha da nasıl artırılabileceği üzerine fikir alışverişi yaptı. Ardından sınıfları dolaşarak gençlerle sohbet eden ve onların düşüncelerini dinleyen Vali, öğrencilerin eğitime dair görüşlerini de öğrendi.

Öğrencilerden Asude Eğretli'nin mektup yoluyla Vali Yiğitbaşı'ndan randevu talep etmesi dikkat çeken bir ayrıntı oldu. Vali, kendisini şahsen ziyaret etmeyi arzulayan öğrencisine sürpriz bir karşılık vererek okula gelmeyi tercih etti. Bu karşılaşma sırasında Asude ve arkadaşları, büyük bir mutluluk ve heyecan yaşadılar.

Öğrencilere yönelik motivasyonal mesajlar veren Vali Yiğitbaşı, hayallerinden ve hedeflerinden bahsettikleri gençlere azimle çalışmanın ve motivasyonlarını yüksek tutmanın önemini vurguladı. Yöneticimiz Yiğitbaşı, gençlerin başarıya ulaşmada kararlılık ve umudu kaybetmemelerinin önemine değindi. CEMİLE KAYTAN 

Editör: Cemile Kaytan