Afyonkarahisar İl Özel İdaresi Ekipleri İskenderun’da Yaraları Sarmaya Devam Ediyor

6 Şubat depremlerinin ardından Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın talimatlarıyla deprem bölgesinde görevlendirilen Afyonkarahisar İl Özel İdaresi ekipleri İskenderun’da depremzede vatandaşlarımızın barınma ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak yapılması planlanan çadır kent için çalışmalara başladı.
İskenderun’da yapılacak olan çadır kentin fizibilite, yer/zemin düzeltilmesi, altyapı gibi çalışmaları deprem bölgesinde görevlendirilen Afyonkarahisar İl Özel İdaresi ekipleri ve araçları tarafından yürütülüyor. 
Çalışma alanında incelemelerde bulunan Vali Yiğitbaşı İl Özel İdare ekiplerine özverili çalışmaları için teşekkür ederek şunları söyledi:
“Tüm ülkeyi derinden etkileyen zorlu bir süreçten geçiyoruz. Burada bize düşen depremden etkilenen vatandaşlarımızın her ihtiyacına, sorununa en hızlı şekilde çözüm üretmek, destek olmak. Bu noktada beraber çalıştığımız herkes elinden gelen özeni, özveriyi gösteriyor. Afyonkarahisar İl Özel İdaresi ekiplerimiz de gece gündüz demeden araçların başındalar. Bir haftalık işi birkaç günde bitirmeye gayret ediyorlar. Tek hedef depremzede vatandaşlarımızın barınma sorununa en hızlı şekilde çözüm olmak. İnşallah 600 çadırdan oluşan bu çadır kent buradaki barınma sorunun giderilmesine bir nebze de olsa yardımcı olacaktır.”
Afyonkarahisar İl Özel İdaresi Yol Ulaşım Müdürlüğü ekipleri 600 çadırdan oluşacak olan çadır kentin en kısa sürede tamamlanması için gece gündüz demeden yoğun bir mesai harcıyor. 

Depremzede ailelere barınma imkânı sağlayacak olan çadır kentin ekiplerin özverili ve yoğun çalışması sayesinde çok kısa sürede tamamlanması planlanıyor.