Afyonkarahisar Belediyesi’nden Sıfır Atık Seminerleri

       Afyonkarahisar Belediyesi, hayata geçirdiği birçok proje ve düzenlediği eğitim programlarıyla iklim değişikliği konusuna dikkat çekmeye devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayladığı program çerçevesinde Afyonkarahisar Belediyesi, Çevre Denetim Birimi ve Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisleri iş birliğinde eğitim seminerleri düzenleniyor. Çevre Koruma bilincinin küçük yaşlardan başlayarak oluşturulması anlayışıyla hareket eden Belediyemiz, şehrimizdeki okullarda çevre eğitimleri seminerleri gerçekleştiriyor. 2022-2023 eğitim öğretim dönemiyle birlikte kentte öğrenim gören anaokulları, ilk, orta ve lise düzeyindeki 175 okulda 10 bin 629 öğrenciye “sıfır atık ve geri dönüşüm” eğitimi verildi.

'SIFIR ATIK PROJESİ' İLE ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ VERİLİYOR

Belediyemiz Çevre Denetim Birimince yönetilen proje kapsamında öğrencilere atık yönetimi, atıkların kaynağında azaltılması, ayrı toplanması ve geri dönüştürülmesi, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, atık piller, atık elektrikli ve elektronik eşyalar ile evlerdeki tehlikeli atıklar konusunda bilgilendiriliyor. Atıkların doğaya verdiği zararların anlatıldığı seminerlerde atıkların ayrı toplanması sonucunda hem çevre kirliliğinin hem de doğal kaynakların ve ülke ekonomisine sağlayacağı katkılar da aktarılıyor.

Titiz çalışma yürüten ekiplerimiz bu konuda gelen taleplere de yanıt veriyor. Okullardan gelen istek üzerine “Sıfır Atık ve İklim Değişikliği” seminerleri devam ettirilecek. Eğitimlerle ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, Çevre Denetim Birimi 0 (272) 212 42 55 / 377 numaralı telefondan ulaşılabilecek.