Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt afyonanket.com tarafından Belediye Başkan Adayları için yapılan ankette açık ara birinci çıktı.

4 ADAYIN İSMİ SORULDU

Afyonanket.com sitesi tarafından yapılan ankette, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Adalet ve Kalkınma Partisi  (AK Parti) Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı'nın isimleri yer aldı.

İLK ANKETTE SEZER KÜÇÜKKURT ÖNE GEÇTİ

“Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı seçiminde oy tercihiniz nasıl olur?” sorusuna vatandaşlardan gelen yanıtlara göre MHP Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt yüzde 47 oy aldı. AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay yüzde 44, CHP Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal yüzde 9 ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı ise yüzde 0 oy aldı.

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL olacak En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL olacak

ANKET DETAYI

Afyonkarahisar'da yapılan bu ilk anketle birlikte MHP'nin toplumun tüm kesimleri tarafından açıklandığı andan itibaren kabul gören adayı Sezer Küçükkurt'un başkanlık yarışını önde götürdüğü bir kez daha tescillenirken, AK Parti Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay'ın ise ikinci sırada yer alması AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana belediyeyi kazandığı Afyonkarahisar'da oylarının düşüşe geçtiğini gösterdi. CHP Adayı Burcu Köksal'ın ise anket sonuçlarında beklenenin çok altında oy alması da şaşkınlıkla karşılandı. Öte yandan İYİ Parti Adayı Alper Yağcı'nın ise ankette çok düşük oy alması bir önceki seçimde ittifakla başkanlık yarışına giren İYİ Parti'nin oylarının özellikle genel seçimler sonrasında büyük oranda düştüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Ankete katılan Afyonkarahisarlıların verdiği oylara göre, “Yarın seçim olsa kim kazanır?” sorusunun cevabı, “MHP Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt” olarak açıkça ortaya çıktı.

Kaynak: BÜLTEN