Dünya genelinde artan sürdürülebilir tarım uygulamalarının bir parçası olarak kabul edilen bu yeni proje, mevcut su kaynaklarının daha verimli kullanılması ve doğal kaynakların korunması amacına hizmet ediyor. Özellikle su kaynaklarının az olduğu bölgelerde, kullanılmış suyun yeniden kullanılmasının önemli olduğunu belirtiyor.

ATIK SU AZALACAK

Afyonkarahisar’dan 9 sporcu finalde! Afyonkarahisar’dan 9 sporcu finalde!

Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen bu projenin, bölgedeki sera faaliyetlerindeki su kullanımını en aza indireceği ve atık su miktarını önemli ölçüde azaltacağı öngörülüyor. Mevcut kaynakları daha etkin kullanmanın hem çevresel faydaları olacağı hem de ekonomik geri dönüş sağlayacağı belirtiliyor.

Projede sürdürülebilir çözümler üretmek ve alanında öncü uygulamaları bölgeye taşımayı hedefleyen Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, böylece sera faaliyetlerindeki su kullanımını minimize etmeyi ve kullanılabilir suyu maksimize etmeyi planlıyor.

Bu uygulama, hem çevresel açıdan hem de tarımsal etkinliklerin verimliliği açısından önemli bir adım olarak görülüyor. Çalışma grubunun incelemeleri ve bu projenin uygulanabilirliği üzerine yoğun bir şekilde çalıştığı belirtildi. Önümüzdeki dönemde ise projenin uygulama aşamasına geçilmesi bekleniyor. \\AFYON ZAFER