Afyon’da 600 diyaliz 300 böbrek nakli hastası var

İYİ Parti Milletvekili adayı Mustafa Enis Arabacı, Afyonkarahisar Diyaliz Hastaları Organ ve Doku Nakillileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Akdağ ve Dernek Başkan Yardımcısı Sema Akdağ’ı ziyaret etti.

Mustafa Enis Arabacı’nın ziyaretinden memnun olduklarını belirten Ahmet Akdağ, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Akdağ, “Derneğimiz ve hastalarımız sizi ve hastanenizin bize yaptıklarını yakından biliyor. Afyonkarahisar’daki en büyük destekçimizsiniz. İl Sağlık Müdürlüğü artık sayıları vermiyor ama bize ulaşan il ve ilçelerde tedavi gören yaklaşık 600 civarı Diyaliz hastası ve 300 'e yakın böbrek nakli olan hastamız var. Bunun yanında ayrıca karaciğer ve kalp nakli olanlar var. Depremden sonrada Diyaliz Hasta sayısında artışın olduğunu da belirtmek isterim. 2022 yılında bize ulaşan 15 böbrek nakli

2 karaciğer nakli var” dedi.

Sema Akdağ ve Ahmet Akdağ’a bu güne kadar yaptıkları için teşekkür eden Mustafa Enis Arabacı, “Çalışmalarınızı ve ne kadar özveride bulunduğunuzu yakından biliyorum. Bu konuda hastane olarak yıllardır sınırsız destek verdiğimiz STK’lardan birisiniz. Hayattaki en önemli şey sağlık. İnsanların sağlığına kavuşması için onlara köprü görevi olmanızı takdir ediyorum. Deprem bölgesine bende gittim ve orada oluşan sağlık sorunlarını yakından biliyorum. Bunun için devlet olarak ve özel kurumlar olarak ne gerekiyorsa yapıldı. Afyonkarahisar’da bizde üzerimize düşeni yaparak hem hastane, hem de okul olarak depremde mağdur olan insanlarımıza elimizden gelen desteği yaptık” dedi.