Bu protokol ile birlikte öğrenciler ve personel, Frigya Staj Konsorsiyumu çerçevesinde Avrupa'da staj yapma ve eğitim alma imkanı bulacaklar. İmza törenine katılan üniversite rektörleri ve diğer paydaşlar, bu işbirliğine destek vererek, önemli bir adım atılmış oldu.

Ülkü Ocakları Başkanından üzücü haber! Ülkü Ocakları Başkanından üzücü haber!

Bu işbirliği ile Mühendislik Fakültesi öğrencileri, Erasmus+ KA131 kapsamında Frigya Staj Konsorsiyumu projesi ile Avrupa'da staj yapma fırsatı elde edecekler. Ayrıca, Mühendislik Fakültesi personeli de eğitim alma ve ders verme hareketliliği ile uluslararası deneyim kazanabilecekler. Protokol kapsamında, 4 üniversitenin öğrencileri ve personeli ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası personeli, Erasmus+imkanlarından faydalanabilecekler.

Bu protokolde, geri dönüşümü destekleyen, çevre dostu etkinliklerin gözlenmesi ve mobil uygulamalarla Türkiye'ye uyarlanmasının temaları belirlendi. Ayrıca, hareketlilikten yararlanan öğrenci ve personelin sıfır karbon emisyonu farkındalığının arttırılması ve Yeşil Mutabakat (Green Deal) deneyimi kazanmaları hedefleniyor. Bu şekilde, katılımcılar çevre konusunda bilinçlenirken, aynı zamanda uluslararası tecrübelerini de geliştirebilecekler. AFYON ZAFER 

Editör: Afyon ZAFERİM