Afyon Lisesinden Kahramanmaraş’taki kardeş okul yararına kermes

Afyon Lisesi öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı ' Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) Projesi kapsamında ülkemizi derinden etkileyen deprem sonrası, depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik etkinlikler gerçekleştirdi.

Öncelikle deprem bölgesinden Afyon Lisesi'ne nakil olan öğrencilerin okul ihtiyaçları karşılandı. Proje öğrencileri Zeynep Aydoğuş, Necati Dinler ve Muradiye Erdem, Değerler Kulübü danışman Öğretmenleri Arif Okumuş ve Fatma Türk ile birlikte Afyonkarahisar KYK Çiğiltepe Kız Öğrenci Yurdu'nda ikamet eden depremden etkilenen okul velilerini ziyaret etti.

Okul Müdürü Ramazan Balkan, müdür yardımcıları Aydın Özdemir ve Hüseyin Sağlam, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Arif Okumuş ve Fatma Türk, rehberlik öğretmenleri Pakize Ekici ve Ayşe Yacan, okul aile birliği başkanı Mehmet Sağlam’ın katılımıyla okulda eğitim gören depremden etkilenen öğrenci ve aileleriyle birlikte yemekli programı gerçekleştirildi.

Proje öğrencileri ve Onur Kurulu öğrencilerinin koordinesiyle tüm sınıflar düzeyinde gelirleri deprem bölgesindeki kardeş okulları Kahramanmaraş Fatih Anadolu Lisesi'nin kırtasiye ve okul ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik geniş katılımlı bir kermes gerçekleştirildi.

Elde edilen gelirler ihtiyaç malzemelerine dönüştürülüp mayıs ayının sonunda Afyonkarahisar Milli Eğitim'in koordinesiyle kardeş okullara nakledileceği bildirildi.