Başkan Nadir Güzbey, Afyonspor’un geçmişi ve geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu! Başkan Nadir Güzbey, Afyonspor’un geçmişi ve geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu!

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından uygulamaya konulan ücretsiz otopark hizmeti, özellikle şehir dışından gelen vatandaşları etkiledi. Afyonkarahisar’ın kavşak noktası olması nedeniyle ilimize uğrayıp alışveriş yapan vatandaşlar, araçlarını park edecek yer bulamama sorunu yaşıyor.

ALIŞVERİŞE ENGEL OLAN PARK SORUNU

Kanlıca bölgesine yapılması planlanan hastane tasarruf tedbirlerine mi takıldı?

Şehir dışından gelen vatandaşlar, park yeri bulamama sorunu nedeniyle alışveriş yapamadan geçmek zorunda kalıyorlar. Bu durum, özellikle Kurban Bayramında 9 günlük tatil öncesi ve sonrası il merkezine gelecek olan vatandaşları etkileyecek.

ESNAF ZARAR GÖRECEK

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren esnaflar, park yeri sorununun alışverişi de olumsuz etkilediğini belirterek, "Vatandaşlar alışveriş yapacak yer bulamazsa, teğet geçecekler ve bundan en çok biz zarar göreceğiz" dediler.

ÇÖZÜM BEKLENTİSİ

Afyonkarahisar Belediyesi'nin ücretsiz otopark hizmeti, vatandaşlar için önemli bir kolaylık sağlasa da, park yeri yetersizliği sorununun çözülmesi gerektiği ifade edildi. Esnaflar, belediyeden bu konuda daha etkin çözümler bekliyor.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ