Afyonkarahisar Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik geleneksel hale getirdiği eğitim yardımı, bu yılda devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek çocukların eğitim hayatına bir nebze olsun katkıda bulunmanın mutluluğu içinde olduklarını dile getirerek yapılan bu katkının başarı olarak döneceğine inandığını söyledi. Maddi durumu iyi olmayan çocuklarımızın eğitimine her zaman yanlarında olacaklarını ifade eden Zeybek Başkan; onlara daha iyi bir gelecek sağlamanın da gayreti içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.

BAŞVURU İÇİN LİNKE TIKLAYIN

https://ecozum.afyon.bel.tr/WebBasvuru/egitim#/

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru yapacak öğrenci ve ailesinin Afyonkarahisar merkezinde ikamet etmesi ilköğretim, ortaöğretim ve lise devlet okullarında okuması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Ayrıca her aileden tek 1 çocuğa eğitim yardımı verilecektir. Kamu haklarından yasaklı veya Anaokulu, Özel Okul, Kolej, Açık Lise ve Üniversitede okuyan öğrencilerin başvuruları ise dikkate alınmayacaktır. Geçen yıllarda eğitim yardımı alan öğrencilerinde başvuruları yeniden yapmaları ve değerlendirmeye alınması gerekmekte olup, başvurularını yenilemeyen öğrencilerimize eğitim yardımı yapılmayacaktır.

“O kadın buraya gelecek” “O kadın buraya gelecek”

Başvurular 11 Eylül Pazartesi gününden itibaren Belediyemizin web sayfasına yani https://ecozum.afyon.bel.tr/WebBasvuru/egitim#/ adresi üzerinden yapılacak ve 22 Eylül Cuma günü sona erecek.

İNTERNETTEN AÇIKLANACAK

Başvuru süresinin tamamlanmasının ardından yapılacak değerlendirmeler sonrasında eğitime katkı payı verilmesi kararlaştırılan öğrencilerin isimleri, www.afyon.bel.tr adresinden duyurulacak ve bilgilendirme mesajı gönderilecek daha sonra eğitim yardımı ödemeleri öğrencilerin hesaplarına yatırılacaktır.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

- İhtiyaç sahibi ( Muhtaçlık sınırı ve altında geliri olanlar)

- Öksüz, yetim olan öğrenciler

- Kendisi %40 ve üzeri engelli olan öğrenciler

- Anne ve Babası resmi ayrı olup ihtiyaç sahibi olan öğrenciler

BAŞVURU YAPMAK İÇİN LİNKE TIKLAYIN

https://ecozum.afyon.bel.tr/WebBasvuru/egitim#/