MHP’den aday adaylığın 14 başvuru MHP’den aday adaylığın 14 başvuru

Afyon Belediyesi Tüm Ekipleri ile Sahada

Afyonkarahisar Belediyesi, kar yağışının etkili olmaya başladığı andan itibaren ekip ve ekipmanlarıyla karla mücadele çalışması başlattı. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte başlayan çalışmalar sabahın ilk ışıkları ile devam etti.

300 PERSONEL, 100'DEN FAZLA EKİPMAN GÖREV ALIYOR

Ekiplerimiz ilk andan itibaren araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklar başta olmak üzere hummalı bir çalışma içerisine girdi. Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü işbirliğinde yaklaşık 300 personel, 100’den fazla araç, iş makinesi ve ekipman ana arterlerde, kaldırımlarda ve mahalle aralarında kar küreme ve tuzlama yaptı. Ekiplerimiz, beklenen kar yağışından vatandaşlarımızın olumsuz şekilde etkilenmemesi için 58 mahallede kar bıçağı, tuz araçları, yükleyiciler, kepçeler, greyderler, solisyon tankerleri ve traktörler ile 7/24 hizmet parolası ile iş başında.

"KAR RAHMET VE BEREKETTİR"

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek kurak bir kış mevsimi yaşandığına dikkat çekerek, “Hasretle beklediğimiz kar yağışı etkisini gösterdi. Aşırı olmamakla birlikte yağan kar ardından geceden teyakkuzda olan ekiplerimiz, vatandaşlarımız evlerinden çıkmadan ulaşımda aksama yaşanmaması için hemen yol açma ve tuzlama çalışması yaptı. Herhangi bir sebepten ötürü evlerinden çıkan vatandaşlarımız mağdur olmadı. Hem araç hem yaya trafiğinin güvenliği için kar temizliği yapıldı. Kaldırımlarımızda, ana arterlerde ara yollarda tüm mahallelerde Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışarak yollarımızın açık kalmasını sağlıyor. Tonlarca tuz, buz çözücü ve önleyici solüsyonlarımızı da aralıklarla kaldırımlarda, yollarda kullanarak buzlanmaya karşı önlem alıyoruz. Kar rahmet ve berekettir. Özlemiştik, şükür yağdı. İnşallah daha fazla yağar, temennimiz bu. Afyonkarahisar’ımız her mevsim güzel ama beyaz örtü ile daha bir güzel. Canla başla çalışan ekip arkadaşlarıma kolaylıklar diliyor, teşekkür ediyorum” dedi.