Afyon Adliyesi’nde görevli bir hakim adayının bazı dosyaları inceledikten sonra bazı sanıkları, hakkında şikayet bulunan kişileri eski ortağı olan avukata yönlendirdiği iddia edildi.

Afyon Adliyesi’nde görevli olan bir hakim adayının yaptığı iddia edilen yönlendirmeler, Adliyede uzun süredir konuşulmaya devam ediyor.

Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası Kutlamaları Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası Kutlamaları

Afyon Adliyesi’ndeki bazı dosyalara erişimi bulunan eski avukat ve şimdide hakim adayı olduğu öğrenilen şahsın, bazı sanıkları ve hakkında şikayet olan kişileri daha önceden ortak olduğu avukat arkadaşına yönlendirdiği iddia edildi.

Konu ile ilgili olarak Afyon Cumhuriyet Başsavcılığı ile Afyon Barosunun inceleme başlattığı öğrenildi.

Afyon Baro Başkanı Turgay Şahin’e konu hakkında ODAK muhabirlerinin sorularını içtenlikle cevapladı.

Şahin, ‘Böyle bir olayın soruşturması, incelemesi devam ediyor. Konu hakkında kısa bir süre içerisinde neticenin alınmasını bekliyoruz’ dedi.

Bu tür konularda Afyon Barosunun çok titiz olduğunu ve her türlü iddianın üzerine şiddetle gittiklerini belirten Turgay Şahin, ‘Tuzun kokmaması lazım. Bizler adalet için bu makamlardayız. Kendi camiamızla ilgili olan tüm konularda inanın çok duyarlıyız ve üzerine kim olursa olsun gitmekten çekinmiyoruz’ dedi.

Konu hakkında ODAK’a konuşan bir ilgili de, ‘Bir vatandaş savcılıkta ifade veriyor. Sonradan kendisini bir avukat arıyor. Bu konuyu çözebileceğini söylüyor. Vatandaş sen nereden biliyorsun diye soruyor. Cevap alamıyor ama, iş sonradan araştırılınca o hakim adayına dayanıyor. Buna benzer bazı olaylar üzerine gereken soruşturma başlatıldı. Bu hakim adayı ile o avukat uzun yıllar birlikte ortak olarak çalışmışlar, sonra hakimliğe müracaat edince işlerini ortağına devretmiş. Ama iddialara göre dosyalarını devretmiş olsa da, ortaklık devam ediyor hissi uyandı bizlerde’ dedi.

Konu hakkında uzun bir süre önce başlatılan soruşturma ve incelemelerin neticesi merak ediliyor.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ