Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi neredeyse doğayla iç içe olma vizyonunu Zafer Sağlık Külliyesi'nde sürdürülebilir hale getirmenin planlarını yapıyor. Üniversite yönetimi ve öğrencilerin birlikte katılımıyla gerçekleşen fidan dikme etkinliği, bu hedefin ilk adımı oldu.

AFSÜ Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uygulama Sahası yanında düzenlenen fidan dikimine, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Becit, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sinan Evcil, Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu(SHMYO) Müdürü Doç. Dr. Pakize Özyürek, daire başkanları, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Afyon’dan Sonraki Yeri İşaret Etti! Deprem Kapıda Afyon’dan Sonraki Yeri İşaret Etti! Deprem Kapıda

Etkinlik öncesi üniversitenin Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uygulama Sahası'nda düzenlenen tören, doğaya olan saygıyı ve sürdürülebilir bir dünya için fidan dikmeyi önemseyen bir bilim kurumu olma mesajını güçlü bir şekilde verdi.

Doğaya nefes olacak fidanların dikiminin ardından bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Nurullah Okumuş, "Üniversitemizin hem kendi ekosistemi hem de genel olarak dünyanın ekosistemi için, dikmiş olduğumuz fidanların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Bu anlamlı etkinliğe emeği geçen tüm personelimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. >>AFYON ZAFER 

Editör: Afyon ZAFERİM