Festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, Afyonkarahisar Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirildi. AFSÜ öğrencileri ve personeli, festivalde düzenlenen söyleşilere büyük ilgi gösterdi. İlk söyleşide Sinema ve Dizi Oyuncusu Eser Eyüboğlu ile Festival Direktörü Sevda Dursun, ikinci söyleşide ise Yapımcı Kerim Ayyıldız ve Oyuncu Can Nergis seyircilerle bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.

KONUKLARA TEŞEKKÜR BELGESİ TAKDİMİ YAPILDI!

Seyircilerin kişisel deneyimlerinden hareketle oyunculuk kariyerlerini anlatan konuklara sinema sektörüyle ilgili sorular yönelttiği söyleşiler son derece eğlenceli bir atmosferde geçti. Etkinlikler, konuklara teşekkür belgesi takdimi ve anı fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Arama Çalışmaları 11'inci Gününde! Arama Çalışmaları 11'inci Gününde!

Festivalde birincilik ödülünü Turan Haste'nin "Rutubet" adlı filmi kazandı. İkincilik ödülü Abdürrahim Karabulut ile Mahsun Celayir'in "Dıstan" adlı eserine, üçüncülük ödülü ise Emre Sefer'in "Babamın Öldüğü Gün" adlı filmine verildi. Büyük Taarruz Özel Ödülü'ne ise Ahmet Toklu'nun "Harman" adlı eseri layık görüldü.

NURDAN ALBAMYA İNCE'NİN TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ!

Festival boyunca 122 ülkeden 2 bin 876 film gösterildi ve kapanışında Nurdan Albamya İnce'nin "Filistin Hakkında Konuşmalıyız" adlı tiyatro oyunu da sahnelendi.

Festival jürisinde Çiçek Dilligil, Prof. Dr. Nesrin Kula Demir, Can Nergis, Kerim Ayyıldız, Yavuz Özer, Haluk Özenç, Hamit Coşkun ve Özcan Demir gibi isimler yer aldı. Festivalin direktörlüğünü Sevda Dursun, yürütücülüğünü Yönetmen Ahmet Bikiç, danışmanlığını Hilal Çelenk üstlendi. Yapımcı Baran Mayda ise düzenleme kurulunda yer aldı. \ AFYON ZAFER