“Adalet sisteminde sayısız reformları hayata geçirdik”    

AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili, Avukat İbrahim Yurdunuseven 5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle yazılı bir açıklama yayımladı. Yurdunuseven mesajında;

            “Türk Milleti; demokrasi uğruna dünya tarihindeki en büyük sınavları vermiş ve en büyük bedelleri ödemiştir. İnsanlık tarihinin varoluşundan bu yana tüm milletlerin ortak kaygısı olan Adalet kavramına ise kadim medeniyetimiz, her zaman büyük ehemmiyet göstermiştir. Devlet anlayışında her zaman “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü ilke edinmiş ecdadımızın açtığı yolda bugün Türkiye hiç olmadığı kadar demokratik bir dönemi yaşamaktadır. Tüm bu düzende yeri her zaman ayrı olan avukatlarımız ise demokratik hukuk devletinin ön koşulu, bağımsız ve tarafsız yargının kurucu unsurlarından biridir. Adaletin tecellisi, birey hak ve özgürlüklerinin savunulması, haklarının korunması, hukukun üstünlüğünün varolması için emek sarfeden avukatlarımız ve yargı mensuplarımız için adalet sisteminde gelişen teknolojiyle beraber sayısız reformu hayata geçirdik. Bundan sonra da bir dönüm noktası olarak belirlediğimiz 14 Mayıs’ın ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği Şahlanış Dönemi içerisinde avukatlarımız için yeni reformları hayata geçireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle mensubu olmaktan gurur duyduğum, mesleğinin ilkelerine bağlı, hakka ve hukuka inanarak mesleğini icra eden tüm meslektaşlarıma yürekten teşekkür ediyor 5 Nisan Avukatlar Günü'nü tebrik ediyorum.