“7’li masa mitingine farklı ülkelerden yabancılar niye katıldı?”

 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ethem Karahan seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Enerji dolu bir çalışma performansı sergileyen Karahan, 7’li masanın mitingi için yabancıların katıldığını ima etti. Karahan mitinge farklı şehirlerden de gelenlerin olduğunu söyledi. Karahan mitinge farklı ülkelerden yabancıların da katıldığını ima etti.

 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ethem Karahan yoğun çalışma temposuna aralıksız devam ediyor. Karahan merkez ilçede yaptığı ziyaretlerde sıkılmadık el alınmadık gönül bırakmıyor. Çarşamba pazarı pazar yerini ziyaret eden daha sonra Sevgi Yolu, Yeşil Yol, Ordu Bulvarında esnaf ziyaretinde bulunan Karahan, Şuhut ilçesinde ve Erenler Mahallesi'nde de aile ziyareti ve esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Farklı ülkelerden yabancılar niye katıldı?

Karahan ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afyonkarahisar’a gelişi ile ilgili mitinge katılanların sayısını değerlendirdi. Karahan şunları söyledi; Vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımıza gerçekten çok yoğun bir ilgi gösteriyor. Bunun yanında da karşı tarafta 7’li masanın birleşimi ile ilimizde bir miting yapılıyor, fakat mitingde bir gazeteci arkadaşımızın söylediği gibi insan profili çok değişik. Sanki Avrupa'dan göç etmiş yabancılar var. Türkçe konuşmuyorlar, yabancı konuşuyorlar. Tabii ki sana 300 milyar doları vaat edenler seni Amerika'dan da İngiltere'den de takip edecektir. Stratejini sen değil yabancılar belirleyecektir. Bakarsınız belki de uyuşturucu baronlarının parasını size satmayı vadeden tefeciler kontrol için gelmiştir. Kılavuzu Rıfkı olanın dostu da Hanso Cino'dur. Bu yüzden mitingi de onlarla yapmak zorunda kalırsınız.

“Farklı şehirlerdeki CHP’li belediyelerde adam taşıdılar”

 

Karahan, “Tabii Afyonkarahisar'da yeterli destek göremediğiniz için çareyi farklı şehirlerdeki CHP'li belediyelerin personellerinde bulmak zorunda kaldınız. Açtığınız bir pankart taşıma mitinginizi ispat niteliği taşımaktadır. Bu yüzden sizler asla ama asla bu vatandaşın ilgisini de çekmeyecek sevgisine de mazhar olamayacaksınız. Çünkü siz ne zaman gücü elinize geçirdiyseniz o zaman bu gücü milletin aleyhinde kullandınız. Çünkü siz millete dost değil düşman bir zihniyetsiniz” diye konuştu.