7. ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASININ SINAVI YAPILDI

        Afyonkarahisar Belediyesi, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü protokolü ile gerçekleştirilen Ödüllü Kitap Okuma Yarışması’nın bu yıl 7.’si yapılıyor. Bu kapsamda Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek tarafından okullara bağışlanan kitapların sınavı yapıldı.

Belediyemizin destekleri ile gerçekleşen yarışmanın yedinci yılında 50 binin üzerinde kitap, Afyonkarahisar’daki ortaokul ve liselerimizin kütüphanelerinde yerini alırken, öğrencilerimiz yarışmayı kazanabilmek için düzenlenen sınava girdi. Ödüllü Kitap Okuma yarışması kapsamında 4 bin 53 öğrencimiz 8 sınav merkezinde ter döktü.

BELEDİYEMİZDEN BİLGİSAYAR, TABLET VE BİSİKLET ÖDÜLÜ

Her yıl rekor seviyede ilginin gösterildiği yarışmada Başkanımız Mehmet Zeybek’in hediyeleri öğrencilerimize, yapılacak törenle ulaştırılacak. Üç kategoride yapılan yarışmanın birincilerine diz üstü bilgisayar, ikinci ve üçüncülerine tablet, ilk kırka giren her kategorideki tüm öğrencileri ise bisiklet hediye edilecek. Ödül töreninin önümüzdeki günlerde yapılması planlanıyor.

ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Şehrimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni eden Başkanımız Mehmet Zeybek sınava giren öğrencileri tebrik etti. Başkanımız konuya ilişkin açıklamasında, “ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanlığına teşekkür ediyorum. Geçen sene 6.’sını düzenlediğimiz ödüllü kitap okuma yarışmasının bu yıl 7.’sini düzenliyoruz. Her zaman eğitime destek çalışmalarında Belediye olarak yer almaya gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimize, kırtasiye ve burs yardımı başta olmak üzere çeşitli destekler sağlıyoruz. Eğitim ile ilgili şehrimizin ve çocuklarımızın yararına olacak her işte yer aldık, almaya da devam edeceğiz. Okumayı seven nesiller yetiştirmek adına düzenlediğimiz yarışmanın önümüzdeki günlerde ödüllerini kazananlara ulaştıracağız.  Eğitim yatırımlarımıza son sürat devam ederek bilge nesiller yetiştirme vizyonu ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şimdiden her bir yavrumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.