36. Uçurtma Şenliği Başlıyor

            Şehrimizde geleneksel hale gelen uçurtma şenliği 21 Mayıs Pazar günü Zafer Kent Ormanında yapılacak. Rengârenk uçurtmalar Afyonkarahisar semalarını süsleyecek, dereceye girenler ödüllerini Belediyemizden alacak. 36.’sı yapılacak Uçurtma Şenliği için başvurular alınıyor.

Birbirinden renkli uçurtmaların gökyüzünde görsel şölen sunacağı şenlikte, uçurtması en güzel olan ve uçurtmayı en iyi uçuranlar çeşitli ödüllerle ödüllendirilecek.

Afyonkarahisar’da İFED fiziksel etkinlik aktiviteleri düzenlendi Afyonkarahisar’da İFED fiziksel etkinlik aktiviteleri düzenlendi

BAŞVURU SÜRECİ

36. Uçurtma Şenliği için başvurular alınmaya başladı. Katılım sağlamak isteyenler Belediyemiz Hizmet Binası 2. Kat Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuru yapabilecek. Uçurtma Şenliği 2 kategoride yapılacak. En güzel uçurtma ve en güzel uçan uçurtma kategorisinde dereceye girenlere tablet, bisiklet ve akıllı saat hediye edilecek. Şenlik kapsamında Kültür Sanat Akademisi Orkestrası sahne alacakken ayrıca halk oyunları gösterileri de düzenlenecek. Eğlenceli anlara sahne olacak şenliğimize tüm halkımız davetli.