22. AFYONKARAHİSAR KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLADI

        Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in destekleri ile bu yıl Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali’nin 22.’si düzenleniyor. Klasik müzik sevenleri bir araya getiren festivalin açılışını, ülkemizin ilk ve tek bölge orkestrası olan Şef Naci Özgüç yönetimindeki Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve solist kemancı Matteo Hager gerçekleştirdi.

Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, 2-8 Mayıs tarihleri arasında 22'nci kez düzenleniyor. Belediyemiz tarafından desteklenen festival, dört yaşından beri keman çalan çok ödüllü sanatçı Hager’in konseriyle başladı. Prag Oda Orkestrası ve Solistler Konseri ile son bulacak festival; konserler, sergiler ve canlı yayınlarla sanatseverlere müzik dolu anlar yaşatacak. Festivalin en fazla sevilen, olmazsa olmaz bölümlerinden Okul Söyleşileri bu yıl da devam edecek. Sınıflarda öğrencilerle bire bir gerçekleşecek söyleşilere katılacak isimler arasında yazar Adnan Özyalçıner, Özalp Birol, Metin Celal, şair ve yazar Yalvaç Ural, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, fotoğrafta duayen isim İsa Çelik, iş insanı Nuri Akın, yazar Nazlı Eray, yazar ve editör Feridun Andaç, sunucu ve moderatör aynı zamanda eğitimci Defne Sarısoy, ressam ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Yusuf Taktak, ödüllü film yönetmeni Yüksel Aksu var.

Türkiye’de resim sanatının şekillenmesindeki en etkin isimler arasında yer alan, Afyon-Bolvadin doğumlu ressam Yusuf Taktak’ın Sergisi de festival kapsamında Afyon’un Nuh Köyü’ndeki bir köy okulunda açılacak.

FESTİVAL PROGRAMI:

JAKUB WILLIAM GRAF ve ALENA MAZAKOVA Çello Piyano İikilisi

3 Mayıs 2023, Saat: 20.30, Yer: NG Afyon

FRANTISKA MATOUSKOVA ve PAVOL PRAZENICA Obua Piyano İikilisi

4 Mayıs 2023, Saat: 14. 30, Yer: Nuh Kasabası

4 Mayıs 2023, Saat: 20.30, Yer: NG Afyon

JAKUB WILLIAM GRAF Çello Resitali

5 Mayıs 2023, Saat: 14.30, Yer: Nuh Kasabası

INNSOLITUS ÜÇLÜSÜ

5 Mayıs 2023, Saat: 20.30, Yer: NG Afyon

VYSEHRAD ÜÇLÜSÜ

6 Mayıs 2023, Saat: 20.30, Yer: NG Afyon

SUK DÖRTLÜSÜ

7 Mayıs 2023, Saat: 14.30, Yer: Nuh Kasabası

TUBA ÖZKAN ASLI DEMİRAĞ Viyola ve Piyano Resitali

7 Mayıs 2023, Saat: 15.30, Yer: NG Afyon

DANİEL BOURA PİYANO VE SUK DÖRTLÜSÜ

7 Mayıs 2023, Saat: 17.30, Yer: NG Afyon

Taklalar atarak tarım arazisine giren otomobilin sürücüsü yaralandı Taklalar atarak tarım arazisine giren otomobilin sürücüsü yaralandı

KAPANIŞ KONSERİ/PRAG ODA ORKESTRASI VE SOLİSTLER

8 Mayıs 2023, Saat: 20.30, Yer: NG Afyon