Çoğunluğun sağlanmasının ardından toplantıyı açan ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın düzenlemiş olduğu Afyonkarahisar Ortak Akıl Buluşmaların, gerçekleşmesi için Vali Yiğitbaşı’na teşekkürlerini iletti.

Konuşmalarına devam eden Çelikten konuşmasına şöyle devam etti “Afyonkarahisar’ın kıymetli iş insanlarından, Disiplin Kurulu Üyemiz Sayın Şuayip Demirel’in 2022 yılı Gelir Vergisi sıralamasında Türkiye genelinde 41’inci olması da bizleri ve Meclisimizi gururlandırmıştır. Vergi sıralamalarındaki iş insanlarımızın sayıları artarsa daha çok gurur duyarız. Mübarek topraklardan getirmiş olduğu hurmaları ikram eden Meclis Üyemiz Sayın Mustafa Bor’a da çok teşekkür ederiz” dedi.

Toplantının 2 ilâ 8’inci gündem maddeleri arasında ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Meclis Üyelerini bilgilendirdi.

İkinci gündem maddesinde 2023 yılının Aralık ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı.  Üçüncü gündem maddesinde 2023 yılının Aralık ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi.  Dördüncü gündem maddesinde 2023 yılı kesin gelir ve gider bütçeleri oybirliğiyle tasdik edildi.  Beşinci gündem maddesinde 2023 Yılı Bilançosu oybirliğiyle tasdik edildi. Altıncı gündem maddesinde 2023 yılı Yönetim Kurulu Faaliyetleri oybirliğiyle onaylandı.  Yedinci gündem maddesinde Baklava ve Tatlı Azami Tarifesi oybirliğiyle onaylandı.  Sekizinci gündem maddesinde Kafe İşletmesi Azami Fiyat Tarifesi oybirliğiyle onaylandı.

Dokuzuncu gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayrettin Güzbey, Yönetim Kurulu’nun Aralık (2023)-Ocak (2024) faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

Aday Uluçay bir mesaj yayımladı! Aday Uluçay bir mesaj yayımladı!

Toplantının son maddesi olan Dilek ve Temenniler bölümünde, Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Meclis Üyeleri’ne hitap etti. ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten ile ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Vali Yiğitbaşı’na teşrifleri dolayısıyla teşekkür etti. Toplantının bu bölümünde ATSO Meclis Başkan Yardımcısı Şükrü Bızıkçı, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Sömer, Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Adnan Demirel, Meclis Üyeleri Hatice Kaya, Metin Balaban, M. Önder Artuk ve Necmettin Ayyıldız söz alarak görüşlerini dile getirdiler.

ATSO Meclis Başkanı Mustafa Çelikten, Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Meclis Üyeleri’ne katılımları dolayısıyla teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

Kaynak: BÜLTEN