“14 Mayıs ertesinin uçak biletleri doldu.”

Türkiye’nin yetiştirdiği ünlü Hukukçulardan Prof. Dr. Ersan Şen, İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Avukat Hakan Şeref Olgun’un davetlisi olarak Afyon’a geldi. İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde karşılanan Prof. Dr. Şen, Hakan Şeref Olgun ve ekibiyle bir süre görüştü.

ŞEHİTLERİMİZ ÜZERİNDEN SİYASET OLMAZ

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat Hakan Şeref Olgun ve Prof. Dr. Ersan Şen ve İYİ Parti Milletvekili Adayları, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret etti. Burada konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, “Bu vatan uğruna da canlarını vermiş Peygamber efendimize komşu olmakla şereflenmiş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bir parçasını bu topraklara vermiş niye Şehit olamadım diye bu şerefe neden nail olamadım diye dertlenen vatansever gazilerimiz saygıyla selamlıyorum. Bizlere emanet şehit ailelerimiz; Sizlerin de ellerinizden öpüyorum. Siyasette Şehitlerimizin üzerinden, gazilerimiz ve aileleri üzerinden siyaset yapmak bize yakışmaz. Bu değerlerimiz üzerinden siyaset yapanları da şiddetle kınıyorum” dedi.

YOLUMUZ ATATÜRK İLKELERİNİN YOLU

Prof. Dr. Şen ile Hakan Şeref Olgun ve beraberindekiler daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyonkarahisar Şubesini ziyaret ettiler. Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, ülke olarak Atatürk ilkelerinden çıkılmasının kötü gidişatın başlangıcı olacağını söyledi. Şen; “Atatürk sadece bir insan bir asker değil. Atatürk bir mücadelenin adıdır.Trablusgarp, iki Balkan Savaşı, Çanakale’de Anafartalar kahramanı, Kafkas Cephesi’nde, Sina’da Filistin Cephesi’nde, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkıp oradan başlattığı milli mücadele. Bahsettiğimiz adam bu! Bunun adını ağzına alacaksan, salavatla alacaksın” dedi. Avukat Hakan Şeref Olgun da bugüne kadar Atatürk ilkeleri doğrultusunda ilerlediğini belirterek bundan sonra da aynı yolda ilerlemeye devam edeceğini söyledi.

İŞSİZLER DERNEĞİNE DESTEK

Ziyaretlerini İşsizler Derneği Başkanı Hasan Kaya ile sürdüren Şen ve Olgun, İşsizler Derneği çalışmaları hakkında Başkan Kaya’dan bilgiler aldı. Başkan Kaya, Afyonkarahisar’daki işsizlerin zor durumda olduklarını belirterek, kendilerinin yaptığı yardımların da yetersiz kaldığını ifade etti. İşsizler Derneği Başkanı Hasan Kaya’nın bilgilerini not alan Avukat Hakan Şeref Olgun, derneğin destekçisi olacağını söyledi.

ATB BAŞKANI MÜHSÜRLERE ZİYARET

İYİ Parti tarafından düzenlenen Gençlik Buluşmaları söyleşisi öncesi Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler’i de ziyaret eden Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen ve İYİ Parti Milletvekili Adayı Avukat Hakan Şeref Olgun, başkan Mühsürler ile bir süre görüştü. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

15 MAYIS SABAHA NE OLACAK?

Afyonkarahisar Ticaret Borsası Meclis Salonunda düzenlenen İYİ Parti Gençlik Buluşmaları söyleşisine katılan Prof. Dr. Şen, Demokrasi ve Hukuk Güvenliği üzerinde durdu.

Moderatörlüğünü Gazeteci Sait Karaduman’ın yaptığı İYİ Parti Gençlik Buluşmaları söyleşisinde konuşan Prof. Dr. Şen, 15 Mayıs sabahının tüm uçak biletlerinin dolduğuna dair çarpıcı bir açıklama gerçekleştirdi. Şen, “14 Mayıs sabahının veya ertesi gününün bütün uçak biletleri doldu. Millet nereye gideceğinin hesabını yapıyor” dedi.

Şen; “Bu ülkede hala demokrasi ve hukuk güvenliği hakkıyla ilgili meseleleri halledememişiz. Hallettiğini söyleyenler sadece o anda gücü elinde bulunduranın kendisine sağladığı konforu elinde bulundurduğu huzuru yaşar. Türkiye’de 14 Mayısta seçim olacak belki de 28 Mayısta, insanlar seçim sonucuna göre davaların dosyaların değişeceğini konuşuyor. Onun hesabını vereceksiniz diyor. Git bakayım İngiltere’ye, Almanya’ya böyle kavgacı bir yer var mı? Diğer ülkelerin hiçbirinde seçim sonucuna göre mahkemelerin, dava dosyalarının değişeceğini söyleyen seçim propagandası olmamıştır. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nde hayat durmuş durumda herkes pozisyon alıyor. Kardeşim diyor 14 Mayıs sabahının veya ertesi gününün bütün uçak biletleri doldu. Millet nereye gideceğinin hesabını yapıyor diyor. Böyle bir ortam olabilir mi? Böyle bir ortam varsa sen bu ortamdan sağlıklı uzlaşan olman gerekiyor” diye konuştu.

BAŞKALDIRIŞ OLARAK SİYASETE GİRDİM!

Söyleşide konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Avukat Hakan Şeref Olgun ise kendisine gelen bir soru üzerine, sisteme başkaldırış olarak siyasete girdiğini söyledi.

Olgun; “Ben siyasetle uğraşıp siyaseti bırakmış bir insandım. Fakat ülkemizde demokrasi ve hukuk güvenliğinin kalmadığını gördüğüm için, bunu da gençlerimizin, toplumun her kesimindeki insanların hukuka güvenmeden, hukuk güvenliği sağlanmadan bir adım atılamayacağı için bu iş için birilerinin taşın altına elini koyması gerektiğini inandığım için ben bu yola girdim. İllaki seçim için değil, mevcut uygulamalara başkaldırış olarak aylar yıllar öncesinden itibaren halkımıza anlatmaya çalışarak bu işe başladım. Hukuk güvenliği ve demokrasi olmadan gençlerimizin, çocuklarımızın,  torunlarımızın hiçbirimizin geleceğinin olmayacağını bende görüyorum sizlerde görüyorsunuz. Ben seçim için değil, ülkede insanlarımızın aydınlanmasına yardımcı olmak için siyasete girdim” dedi.

İYİ Parti Gençlik Buluşmaları Afyonkarahisar söyleşisinde gençlerin özgürce sorularına. Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen ve Avukat Hakan Şeref Olgun’un samimi yanıtlar vermesi dikkat çekti.