Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci "10 Kasım, Türk milletinin büyük önderi Atatürk'ü anma ve saygı günüdür. O, Türk milleti için bir dönemin kapanışı ve bir liderin vedasıdır. Birlik, beraberlik ve vatan sevgisine dair hatırlatmalara vesile olan bu özel gün, aynı zamanda Atatürk'ün mücadeleci kişiliğini, milli duygularını ve manevi yönünü objektif bir çerçevede değerlendirme fırsatıdır" dedi .

ATATÜRK'ÜN CUMHURİYETİ

Siber dolandırıcılara karşı kalkan oluyor! Siber dolandırıcılara karşı kalkan oluyor!

İl Başkanı Kahveci Atatürk'ün Cumhuriyeti, diyerek sözlerine şöyle devam etti Kahveci  "Benim naçiz vücudum bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" sözleriyle millete emaneti olduğunu hatırlatan Başkan Kahveci, "Türk Milleti, 100. yılına gururla ulaştığı Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak ve daha da ileriye taşımak için azim ve kararlılığıyla çalışmaktadır" dedi.

 CUMHURİYETİ'NİN KURUCUSU

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin önderi olduğunu hatırlatan Kahveci, Atatürk'ün millete özgürlük, çağdaşlık ve aydınlık getirdiğini ifade etti. Bu vesileyle, Atatürk'ün ilke ve prensiplerine olan bağlılığını yineledi ve izinde yürümeye devam edeceklerini açıkladı.

MHP olarak, Atatürk'ün ilkelerine, Türk milletinin birliğine, beraberliğine ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne olan inançlarını koruduklarını belirten MHP Afyonkarahisar İl Başkanı, Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve kahraman gazileri rahmet ve minnetle andığını dile getirdi. Atatürk'ün 85. ölüm yıldönümünde de Türk milletinin geleceği için çalışmayı sürdüreceklerini ifade etti.

AFYON ZAFER