Geçtiğimiz gün Afyon İHH İnsani Yardım Derneği ile Sosyal Çevre Derneği  SOÇEV ortak faaliyet yürütmek için protokol imzaladı.

 Afyonkarahisar İnsani Yardım Derneği (Afyon İHH) ile Sosyal Çevre Derneği (SOÇEV) olarak ortak faaliyetler ve etkinlikler yapmak için işbirliği protokolü imzasını, Afyon İHH Başkanı Ramazan Kaya ve SOÇEV Genel Başkanı Dr.Yusuf Gökçe'nin imzaladığı protokolde her iki derneğin yöneticileri de hazır bulundu.

‘YETİM MENTÖRLÜK’

 Afyon İHH başkanı Ramazan Kaya, Afyon İHH’nın  yürüttüğü ‘YETİM’ projesine SOÇEV, yürüttüğü ‘YETİM MENTÖRLÜK’ projesi ile destek verecek olup, İHH’nın 15 yaşına kadar maddi olarak desteklediği yetimlere SOÇEV’de mentörlük desteği vererek, bu desteği 15 yaşından sonra da mesleki mentörlük, üniversiteye hazırlık ve öğrencilik dönemi, iş edinme süreci ve aile kurma dönemlerini de kapsayacak şekilde devam ettirecek.

MİLLETİMİZ VE İNSANLIK İÇİN FAYDALI VE İYİ İNSANLARIN YETİŞMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ.

Dernek Başkanları, “Afyonkarahisar ilimizde nerede bir yetim ve öksüz varsa tüm imkanlarımızla maddi ve manevi yanlarında olarak, tüm milletimiz ve insanlık için faydalı ve iyi insanların yetişmesi için çalışacağız. Bu vesile ile adalet ve hakça paylaşımın olduğu bir dünyanın kuruluşunda özellikle aranan erdemli insanların yetişmesine bir nebze de olsa katkı vereceğimiz için umutlu ve de mutluyuz. Protokolün her iki Derneğimize ve Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Editör: Afyon ZAFERİM