Yağcı, ziyaretleri sırasında esnafın sorunlarını yerinde dinleyerek alış veriş yapan vatandaşlarla sohbet etme imkânı buldu.

Yağcı, Afyonkarahisar için değişim vaadiyle yola çıktıklarını belirterek, şehrin çıkarlarını ön planda tutacaklarını vurguladı. Alper Yağcı'nın Kasaplar Çarşısı ile ilgili vaadi ise kasap esnafının uzun süredir beklediği restorasyon projelerini gerçekleştirmek oldu. Eski günlerindeki ününü kaybeden Afyonkarahisar'ı yeniden canlandırmak isteyen Yağcı, Kasaplar Çarşısını turistler için cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyor.

MİLLETİMİZE HİZMET ETME SEVDAMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ MİLLETİMİZE HİZMET ETME SEVDAMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

alper yağcı

Yağcı, İYİ Parti’nin Afyonkarahisar’da güçlü bir alternatif olduğunu ve yerel yönetimde değişim isteyenlerin tercihi olacağını vurguladı. Yağcı, “Afyonkarahisar’ı hak ettiği hizmete kavuşturmak için yola çıktık. Esnafımızın, vatandaşımızın yanındayız. Bizim için önemli olan Afyonkarahisar’ın menfaatidir. İYİ Parti olarak belediyecilikte fark yaratacağız. Afyonkarahisar’da iyi şeyler olacak” dedi.

alper yağcı

Yağcı:” Biz zamanlar ülkemizin et ihtiyacını karşılayan önemli iller arasında yer alan Afyonkarahisar yanlış politikalar sonucu bitme noktasına gelmiştir. Her seçim döneminde Kasaplar çarşısı esnafı aklına gelen AKP “Bu dönem burayı restore edeceğiz.” demiş fakat bu güne kadar buraya bir çivi çakmamıştır. Yılların yorgunluğu içerisinde bulunan bu çarşımızı restore etmek inşallah bize nasip olacaktır. Özellikle tarihi bir bölgede bulunan Kasaplar çarşısını buraya gelen turistlerin gezip alış veriş yapabileceği bir çarşı görünümüne getireceğiz. Bu çarşıyı yaparken biz böyle yapacağız değil, kasap esnafımızla istişare ederek onların talep ve istekleri doğrultusunda yapacağız” dedi.

alper yağcı

Bununla sınırlı kalmayıp, Kadınlar Pazarı'nın da restorasyonu için söz veren İYİ Parti'nin Belediye Başkan Adayı'nın programı, Yazar Melih Maden'in kitap tanıtım lansmanı ile son buldu. Alper Yağcı, kentin kültür ve sanat hayatına yapacakları katkılardan bahsederek destek sözü verdi. Yağcı, Melih Maden ve yayınevi Sinada'ya ilimize katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: İHA