Vali Yiğitbaşı'nın Jandarma Teşkilatı’nın 184. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Milletimizin birlik ve beraberliğini korumak ve devletimizin bekası için yüksek bir vazife şuuruyla 1839 yılından bu yana kahramanca görev yapan Jandarma Teşkilatımızın, 184. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Üstlendiği tüm görevlerde milletimizi gururlandıran ve milletimizin huzuru için çalışan tüm jandarma personelimizin yaklaşık iki asra yayılan bu mücadelesini tebrik ediyorum. 

Terörle mücadeleden asayişe trafik güvenliğinden kaçakçılık ve organize suçlara kadar özellikle ülkemizin kırsal alanlarında işlenen suçlara karşı fedakârca hizmet veren Jandarma Genel Komutanlığımız, bir yandan yurdumuzun en ücra köy ve beldelerinde milletimizin güvenliğini sağlarken bir yandan da bu alanlarda devlet ve vatandaş ilişkisini güçlendirmektedir. Görevini özveriyle yerine getiren Jandarma Teşkilatımız, Afyonkarahisar’da 18 ilçe, 40 belde, 422 köy, 208 mahallede 13.328 kilometrekarelik bir alanda emniyet ve asayiş hizmetlerini başarıyla yürütmektedir.

Jandarma Teşkilatı personelimiz, özellikle son yıllarda ülkemizin sınır uçlarında milletimizin bağımsızlığı ile ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla diğer kuvvetlerimizle koordineli olarak gerçekleştirilen terörle mücadele operasyonlarında, canları pahasına büyük bir cesaret ve kahramanlık örneği sergilemiştir. 

Bu düşüncelerle Jandarma Genel Komutanlığının kuruluş yıldönümünde, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, fedakâr tüm Jandarma personeline teşekkür ederek, görevlerinde başarılar diliyorum