Vali Yiğitbaşı Halk Toplantısı’nda Vatandaşları Dinledi

Haziran ayı Halk Toplantısı Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı başkanlığında ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

Vatandaşlarımızın devletle bağını güçlendirmek, toplumun tüm kesimlerine ulaşabilmek, vatandaşların sıkıntı ve taleplerine etkili ve hızlı çözümler üretebilmek amacıyla düzenli aralıklarla yapılan Halk Toplantılarının haziran ayı toplantısı Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın başkanlığında yapıldı.

Göreve başlamasının ardından ilk Halk Toplantısını yapan Vali Yiğitbaşı, vatandaşları tek tek dinledi.

Vatandaşlarımızın Sorunlarının Çözümü İçin Buradayız

Toplantı öncesi konuşan Vali Yiğitbaşı: “Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini hızlı bir şekilde çözüm bulmak için ilgili kurum ve müdürlerimizle buluşturmak, tıkanıklıkları açma noktasında yaptığımız bir uygulamadır. Periyodik olarak uygulanan ve her şehirde yapılan bir çalışmadır. İnşallah katılan tüm vatandaşlarımızın sorunlarını çözümü için bugün buradayız. Bana da sosyal medya üzerinden çok ulaşan oldu şimdiye kadar. Türkiye'nin her yerinden ulaşan var. Bunu da şaşırarak ve ilgiyle takip ediyoruz. Biz bu talepleri ilgili kurum ve müdürlerimize ulaştırıyoruz. Dolayısıyla kendi şehrimizde de inşallah elimizden geldiğince vatandaşımıza hangi noktada ne tıkanıklık yaşıyorsa destek ve yardımcı olacağız” dedi.

Vali Yiğitbaşı, konuşmasının ardından toplantıya katılan vatandaşlara tek tek söz vererek kendisine iletilen talep, istek ve sıkıntılarını dinledi. Sorunlara çözümler üreten Yiğitbaşı, gerekli gördüğü konularda toplantıya katılan il müdürlerine talimatlar vererek gereğinin yapılmasını istedi.