Vali Yiğitbaşı AKÜ Hukuk Fakültesi mezuniyet törenine katıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi 2022-2023 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, mezun öğrencilere " En iyi biçimde yetişmeniz için dünyanın en iyi disiplinlerinden istifade etmeniz ve kendinize katmanız ve hayatı öğrenebilmeniz için bizler her türlü desteğimizle yanınızdayız ve arkanızdayız.” dedi.

"AKÜ, BAŞARILARI İLE BİZLERİ GURURLANDIRIYOR"

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ise hem bir hukukçu kızı hem de bir hukukçu annesi olduğunu ifade ederek, “Başarılı öğrencilerimizin yetişmesini her zaman için ön planda tutuyoruz. Şehrimizin gözbebeği olan üniversitemizin 2022 yılında kuruluşunun 30. yılını dolu dolu kutladık. Afyonkarahisar’ın ilk kurulan üniversitesi olan AKÜ’nün başarıları bizleri de gururlandırıyor. Bu anlamda yetiştirdiğiniz ışıl ışıl mezunlarımız için emek veren tüm akademisyenlerimize teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Anaokullarından itibaren kendi evlatları için bu vatana millete hayırlı birer insan olarak onların yetişmesi için canını dişine takarak gece gündüz uğraşan, hem duasıyla hem de fiziki olarak gösterdikleri gayret ile her zaman çocuklarının arkasında duran anne babalarımıza ben de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DEVLETİMİZİ HER ZAMAN ARKANIZDA

Hukuk fakültesi mezunu olmanın çok önemli bir artı olduğunu belirten Yiğitbaşı, şunları söyledi:

“Benim hem babamdan hem kızımdan gözlemlediğim hem de mesleğin içerisinde şu an Vali olarak gözlemlediğim teorik olarak öğrendiklerinizin somut olarak gerçek hayatla birebir çok karşılığını görebilecek olduğunuzdur. Merhameti, adaleti, tarafsızlığı ve doğrudan objektif bakış açısını size sağlaması itibariyle hem de hayatın birebir içerisinde olan çok temel, çok özel disiplini hepiniz okumuş ve bitirmiş olarak mezun oluyorsunuz. Devletimiz, fakülte koridorlarında geçirdiğiniz, emek verdiğiniz, dirsek çürüttüğünüz zamanlar sonrasında da her zaman arkanızda. En iyi biçimde yetişmeniz için dünyanın en iyi disiplinlerinden istifade etmeniz ve kendinize katmanız ve hayatı öğrenebilmeniz için bizler her türlü desteğimizle yanınızdayız ve arkanızdayız.”

AFYON'UN BİR PARÇASI OLDUNUZ

Konuşmasının devamında öğrencilere seslenen Yiğitbaşı, “Afyonkarahisar’ın farklı farklı memleketlerden gelen, ev sahipliği yaptığımız mezunları var. Ana baba ocağından ayrılmak bir gurbeti ifade ediyor. Sizler 4 yılın ardından Afyonkarahisar’ın içinden birisi oldunuz. Dolayısıyla sizler buraya yabancı değilsiniz. Şehrimizi gururla temsil edeceğinizi biliyoruz. Sizleri her zaman Afyonkarahisar’a bekliyoruz” dedi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE PLAKETLER VERİLDİ

Konuşmaların ardından Hukuk Fakültesi dönem birincisi Hasan Furkan Demirel mezuniyet kütüğüne plakasını çaktı.  Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Hukuk Fakültesi dönem birincisi Hasan Furkan Demirel’e plaketini vererek başarılarının devamını diledi.

Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Özkan Özyakışır tarafından mezun hukukçulara yemin ettirilmesinden ardından dereceye giren öğrencilere plaket takdim edilerek, mezun öğrencilere temsili diplomaları verildi. Mezun öğrencilerin kep atmasıyla tören sona erdi.