Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile pek çok mülki amirin görev yeri değişti. Aslen Sandıklılı olduğu bilinen Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ise Kayseri’nin Melikgazi ilçesine kaymakam olarak atandı.   

Vali Yiğitbaşı'nın acı günü! Vali Yiğitbaşı'nın acı günü!

Arısoy, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile birlikte yoğun bir mesai harcayan ve aynı zamanda Afyonkarahisar’ın eski Valisi olan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte çalışacak.

Sedat Sırrı Arısoy kimdir?

Aslen Sandıklılı olan Sedat Sırrı Arısoy, 1969 yılında Manavgat'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara da tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. 1992 yılında Van Kaymakam Adayı olarak görevine başlayan Arısoy, sırasıyla Kırşehir-Boztepe, Kastamonu-Daday, Kars-Digor, Edirne-Enez, Bingöl Vali Yardımcılığı, Batman Vali Yardımcılığı, Tokat Vali Yardımcılığı, Trabzon-Vakfıkebir Kaymakamlığı ve Antalya-Muratpaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.7 Ağustos 2019 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile 1. Derece Kadrolu Nazilli Kaymakamlığına atandı.Arısoy, evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ