Üstün,“Haklı mücadelemizde sonuç aldık”

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün “İstanbul Pazarı“ adıyla gerçekleştirilen faaliyetlerin Belediye Zabıta ekiplerince mühürlenip kapatıldığını belirtti

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün, yazılı bir açıklamada bulunarak, “İstanbul Pazarı” ile ilgili yapmış oldukları itirazlar sonucunda görülen hukuki sürecin karşı tarafın aleyhine sonuçlandığını belirterek, işletmenin Belediye Zabıta ekiplerince mühürlenip kapatıldığını söyledi.

“HAK YERİNİ BULMUŞTUR, HAKLI MÜCADELEMİZ SONUÇ ALDI”

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği gibi eski Kiler binası dediğimiz yerde “İstanbul Pazarı“ adıyla yapılan faaliyetlere yönelik itirazımız oldu ve bu faaliyet alanının kapatılması konusunda Belediye Başkanımız ile görüş birliğine varılmıştı. Sonrasında bu yer Belediye Zabıta ekiplerimizin müdahalesiyle 22 Mart 2023 tarihinde mühürlenmişti. Karşı tarafın itirazı sonucu 24 Mart 2023 tarihinde Yürütmeyi Durdurma kararı verilmesi ile tekrar açılan yerin faaliyetleri 2 Haziran 2023 tarihine kadar devam etmişti. Hukuki sürecin karşı tarafın aleyhine sonuçlanması ile işletme tekraren Belediye Zabıta ekiplerimizce geçtiğimiz günlerde mühürlenip kapatılmıştır.  Hak yerini bulmuştur, haklı mücadelemiz sonuç almıştır. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere Zabıta Müdürümüz ve ekibine Teşkilatımız ve Esnafımız adına teşekkürü borç biliriz.”