TARİHİ İZMİR İSTASYONU E-SPOR GENÇLİK MERKEZİ OLUYOR

      Afyonkarahisar Belediyesi, Tarihi İzmir İstasyonu’nu gençlerle buluşturacak. Afyonkarahisar'ın ilk tren istasyonu olarak 1890 yılında inşa edilen tarihi ‘İzmir İstasyon’ binası ‘E- Spor Gençlik Merkezi’ olarak hizmet verecek.

         Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde Afyonkarahisar Belediyesi’ne tahsis edilen İzmir İstasyonu, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in girişimleriyle E- Spor Gençlik Merkezi olacak.

          Tarihi İzmir İstasyonunda devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Başkanımız Mehmet Zeybek binayı kaderine terk etmeyerek yenileme çalışmaları ile gençlerin hizmetine sunacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İnceleme ziyaretine Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş, Murat Öner, Benol Kaplan ve Barış Dal’da eşlik etti. Zeybek Başkan ekibi ile birlikte devam eden çalışmalar hakkında brifing aldı.

130 Yıllık Tarihi Yapı Gençlerin Olacak

       İngilizler tarafından Abdülhamit Han döneminde yapılan geçmişi mazilerle dolu 130 yıllık tarihi yapının gençlerle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Zeybek Başkan;  “E-spor Merkezimiz, hızla gelişen ve günden güne büyümeye devam eden elektronik sporların şehrimizde yaygınlaşması amacıyla gençlerin yeteneklerini ortaya koyabileceği, arkadaşlarıyla güvenli ve bilinçli zaman geçirebilecekleri bir alan olarak tasarladık” dedi.

“YILDA 10 BİN GENÇ AĞIRLANACAK”

         Afyonkarahisar’da kaderine terk edilmiş eserleri restore ederek halkımızın kullanımına sunduklarına dikkat çeken Başkanımız “Bu binamız çürümeye terk edilmişti. Devlet Demiryollarından tahsisini aldık. Burayı güçlendirme ve enjeksiyon yaparak statik olarak sağlamlaştırıyoruz. Yüksek donanımlı oyun bilgisayarı ve ekipmanları, yüksek oyuncu konforu düşünülerek tasarladığımız merkezimiz yılda 10 bin gencimizi ağırlayacak. E-spor meraklısı gençlerimizin branşa yönelik çeşitli eğitim almalarını sağlayarak bilinçli oyuncular yetiştirilecek ve Türkiye'nin her yerinden E-spor oyuncusunu Afyonkarahisar’da buluşturarak hem ulusal hem uluslararası alanda başarılara imza atmaları için merkezimizdeki tüm imkânlar seferber edeceğiz” diye konuştu.