“SİZ İSTEYİN BİZ ÇÖZELİM”

           Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Başkanlığında vatandaşların doğrudan iletişimini sağlayan ve kesintisiz hizmet veren Beyaz Masa, Çağrı Merkezimiz, sosyal medya hesaplarımız, WhatsApp İhbar Hattımız ve ULAKBEL ile hemşehrilerimizin yanındayız.

          Başkanımız Mehmet Zeybek Başkanlığında etkin, şeffaf ve hesap verilebilir Belediyecilik anlayışı ile hizmet veren Belediyemiz; birimler, sosyal medya, çağrı merkezi, beyaz masa ve WhatSapp üzerinden 2023 Ocak ayından 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında gelen başvuruları %99 oranında çözüme kavuşturdu.

ÇÖZÜM ODAKLI GERİ BİLDİRİM

         4 bin 154 Başvurunun 2 bin 668’i WhatsApp üzerinden olurken, 455’i mail, 376’sı Sosyal Yardım Başvurusu, 376’sı şikâyet talep, 272’si Beyaz Masa üzerinden yüz yüze olmak üzere 55’i  de Bilgi Edinme Kanunundan faydalanan vatandaşlarımızdan oluştu. Kaliteli hizmet, hızlı iletişim, çözüm odaklı ve olumlu geri dönüş işleyişiyle çalışan Afyonkarahisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 2023 yılının ilk beş ayında belediye hizmetlerinden yararlanan kişi ve kuruluşların istek, talep, öneri ve şikâyetlerini alarak ilgili müdürlüklerle koordinasyon halinde çözüm odaklı çalışmalarını başarıyla tamamladı.

        Yine bu süre zarfında Beyaz Masa, Çağrı Merkezi, mail, Sosyal Medya, ULAKBEL, Açık Kapı ve CİMER modülleri üzerinden toplamda 4 bin 154 başvuru yapıldı. Başvuruların tamamı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü üzerinden sorumlu müdürlüklere aktarılarak geri bildirim sağlandı. Gelen talep ve şikâyetler görevli personeller tarafından kayıt altına alarak, ilgili müdürlüklerimize iletiliyor. Takibi yapılan ve ilgili müdürlükler tarafından çözüme ulaştırılan talepler hakkında, vatandaşlara geri dönüş yapılarak bilgilendirme gerçekleştiriliyor.

HALKLA İÇ İÇE ULAŞILABİLİR BELEDİYE

            Belediyemizin ayna görevini yürüten müdürlüğümüz hem haberlerimizin hızlı ve güvenilir biçimde kamuoyuna duyurulmasında hem de hemşehrilerimizden gelen talepleri hızlı bir şekilde ilgili müdürlüklere iletme konusunda görevlerini büyük bir özveri ile yerine getiriyor.

        Halkla iç içe ve ulaşılabilir bir belediye olmak amacıyla vatandaşlarımızın sorunlarını birinci elden tespit ederek, kayıt altına almak ve en kısa sürede etkin bir şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla çalışmalar önümüzdeki süreçte de aynı performansla devam edecek.

          Beyaz Masa Çözüm Merkezi, 444 03 83, 0533 311 52 52 ya da 0272 214 42 55 numaralı telefon üzerinden talep, öneri ve şikâyetlerine karşılık çözüm üretilerek ilgili birim ve kurumlara anında yönlendirme yapıyor.