SARAYDÜZÜ KROS VE KONDİSYON KAMP MERKEZİ

            Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in vizyon projelerinden bir tanesi olan Saraydüzü Kamp Merkezi'nde çalışmalar hızla sürüyor. Bungalov evlerin tamamlandığı projede çevre düzenlemesi ve yol gibi çalışmalar ise devam ediyor. Daha yeşil Afyonkarahisar hedefi ile yapılan yatırım, şehrin gözdesi olacak.

Afyonkarahisar Belediyesi, 500 bin metrekare alan üzerine Türkiye'nin nadir kros ve kondisyon merkezi haline gelecek Saraydüzü Kamp Merkezini Afyonkarahisar'a kazandırıyor. Gözlem kulesi, kır kahvesi, çocuk oyun alanları, yöresel ürünler satış yeri, otopark, spor salonu, futbol ve basketbol Sahaları, yürüyüş yolları, 30 bungalov ev, kamelya, ibadethane, kır lokantaları ve kır kahvesi gibi üniteler yer alacak. Spor Şehri Afyonkarahisar her yıl yüzlerce spor kulübünü kentte ağırlarken bu yatırım ile birlikte sporcular doğa ile iç içe bir ortamda antrenman çalışmalarını yapabilecek. Sosyal hayata katkı sunacak proje aynı zamanda yerli ve yabancı misafirlerin konaklayabileceği, keyifli vakit geçirebileceği bir yer olacak.

KISA ZAMANDA HİZMETE ALMAYI HEDEFLİYORUZ

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek konuya ilişkin yaptığı açıklamada; Yüzlerce takımı, futbol kulübünü şehrimizde ağırlayınca tabi bu konuda potansiyel arttı. Hem kendi şehrimizin spor yaşamına daha fazla imkân sunmak hem de daha fazla takıma kamp konusunda ev sahipliği yapmak için dev bir proje hazırladık. Benimde çok önemsediğim üzerinde durduğum Saraydüzü Kros ve Kondisyon Kamp Merkezini Afyonkarahisar'ımıza kazandırıyoruz. Burada çalışmalar sürüyor, bitme aşamasında. 500 dönümlük alan içerisinde gözlem kulesi, kır bahçesi, çocuk oyun alanları,  yöresel ürünler satış noktaları, otopark, sportif sahalar, futbol, basketbol sahaları, yürüyüş yolları, bungalov, kamelya, yeme-içme mekânları olacak şekilde tasarlanan projemiz hem turizme hem de spora hizmet edecek. Temmuz ayında hizmete almayı hedefliyoruz ifadelerini kullandı.

SARAYDÜZÜ KAMP ALANI HAKKINDA

. TOPLAM ALAN 500 BİN METRE KARE (50 HEKTAR)

.  30 ADET  27 METRE KARELİK BUNGALOV KONAKLAMA EVİ

. 1000 METRE KARE HALI SAHA

.  480 METRE KARE BASKETBOL SAHASI

. 1 ADET HARİCİ BAY BAYAN WC- MESCİD

. 1 ADET GÜVENLİK NOKTASI

. 200 METRE KARE AMFİ TİYATRO

. 1 ADET 20 METRE KARE SEYİR TERASI

. 1 ADET KIRKAHVESİ VE SATIŞ ÜNİTESİ

. 2500 METRE YÜRÜYÜŞ VE KOŞU ALANI

. 1 ADET KARAVAN VE KAMP ÇADIR ALANI

. 2 ADET OTOPARK ALANI