Şah İsmail Hakk’ın Rahmetine Kavuştu

Afyonkarahisar’ın tanınmış ve sevilen simalarından “Şah İsmail” lakabıyla bilinen İsmail Özalp vefat etti.

85 yaşındaki Mevlana ve Sultan Divani aşığı, Mevlevi ve Kadiri dervişi İsmail Özalp Afyonkarahisar’da muhabbet ve sevgi insanı olarak yıllardır sevgi ve saygı gören bir isimdi. “Şah” lakabıyla tanınan İsmail Özalp bir süredir Emirdağ’daki yaşlı konukevinde misafir ediliyordu. Yaklaşık 1 ay önce rahatsızlanarak Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan Şah İsmail’e buradaki tedavisi sırasında mide kanseri teşhisi konulmuştu. 15 gündür Afyonkarahisar Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Şah İsmail Özalp bugün Cuma namazından sonra vefat etti.

Şah İsmail" lakaplı İsmail Özalp , Mevlana ve Sultan Divani aşığı olarak biliniyordu. Mevlevi ve Kadiri dervişi bir kişilik olarak toplumda derin izler bırakan İsmail Özalp son zamanlarda yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti

İsmail Özalp'in vefat haberinin duyulması, Afyonkarahisar'da büyük bir üzüntüye yol açtı.

İsmail Özalp'in manevi değeri ve toplum üzerindeki etkisi, yaşadığı sürece çeşitli etkinlikler ve sohbetler aracılığıyla hissedildi. Kendisi, Mevlevi geleneğini ve öğretilerini yaşatarak insanlara ilham vermiş, manevi yolculuklarına rehberlik etmiştir.

İsmail Özalp'e Allah'tan rahmet diliyor, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dileklerimizi iletiyoruz.

Onun manevi mirası ve öğretileri, Afyonkarahisar'da ve daha geniş bir perspektifte insanların hayatlarına dokunmaya devam edecektir. İsmail Özalp'in sevgi, hoşgörü ve maneviyatla dolu olan duruşu, hafızalarda ve kalplerde yaşamaya devam edecektir.

Şah İsmail’in cenaze namazının yarın (cumartesi) öğle namazını müteakip Mevlevi Türbe Camii’nde kılınması bekleniyor