İYİ Parti Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Hakan Şeref Olgun, 751 bin 344 nüfusa ulaşan Afyonkarahisar’ın büyükşehir olması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifi vererek bu noktada ilk adımı atan kişi oldu.

TUİK, 2023 yılı nüfus verilerine göre Afyonkarahisar 750 bin olan büyükşehir sınırını aşarak 751 bin 344 nüfusa ulaştı. Afyonkarahisar’ın büyükşehir statüsüne geçirilmesi için TBMM Başkanlığına kanun teklifi veren Milletvekili Olgun, Afyonkarahisar’ın Büyükşehir olmasının kazançlarına da değindi.

hakan şeref olgun

HER HALİYLE HAK EDİYOR

Afyonkarahisar’ın tarihi geçmişiyle, ekonomisi ve kültürüyle Büyükşehir olmayı çoktan hak ettiğine dikkat çeken Milletvekili Olgun; “TÜİK verilerine göre 750 bin nüfusunu aşan tek il Afyonkarahisar’dır. En yakın ilin nüfusu ise 635 binlerde kalmaktadır. Dolayısıyla Afyonkarahisar’ın hak ettiği Büyükşehir statüsünün mahalli seçimlerden önce kanunlaşması gerekir.  Kentimizin 5 bin yıllık geçmişi. Turizmi ve ekonomisiyle Büyükşehir statüsünü çoktan hak etmesine rağmen nüfus azlığı bahane ediliyordu. Şimdi bu konuda kimsenin bahanesi kalmamıştır. Afyonkarahisar’ın buran öce Büyükşehir statüsüne alınması gerekir. Bu konuda hazırladığım kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundum. Tüm milletvekili arkadaşlarımdan da destek bekliyorum” diye konuştu.

hakan şeref olgun

hakan şeref olgun

Mustafa Sarıgül'ün Yakın koruması kendisini koruyamadı! Mustafa Sarıgül'ün Yakın koruması kendisini koruyamadı!

hakan şeref olgun

hakan şeref olgun

hakan şeref olgun

Kaynak: BÜLTEN