Milletvekili Yenişehirlioğlu’nun tedavisi AFSÜ’de devam ediyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu, oğlu Muhammed Talha Yenişehirlioğlu’nun geçirdikleri kaza sonucu kaldırıldıkları Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Tip Fakültesinde tedavilerinin devam ettiğini açıklayan AFSÜ Rektörlüğünün duyurusunda:

09 Haziran 2023 Cuma gecesi Afyonkarahisar-Uşak kara yolunda geçirdiği trafik kazasında yaralanan AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu, oğlu Muhammed Talha Yenişehirlioğlu ve aracı kullanan Ünal Özdemir, 112 Acil Sağlık ekiplerince Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesine getirilmiştir.

Gerekli tetkiklerin ardından Ünal Özdemir taburcu edilirken, Bahadır Yenişehirlioğlu ve oğlu Muhammed Talha’nın tedavisi, başında AFSÜ Rektör Yardımcısı ve Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adem Aslan’ın bulunduğu ekibimiz tarafından hastanemizde devam etmektedir.

Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu’nun hastanemizde süratle yapılan tetkikleri sonucunda bel bölgesindeki ikinci omurga seviyesinde bir çökme kırığı ile boyun bölgesinde zorlanma ve buna bağlı ağrılarının olduğu tespit edilmiş olup hastamızın bir süre mutlak yatak istirahati alması uygun görülmüştür.

Takip eden hekimlerimizin önerisi, milletvekilimiz ve ailenin talebi ile milletvekilimizin tedavisine, kırık bölgesindeki iyileşme sürecinin daha güvenli geçirilmesi amacıyla bir süre daha hastanemizde devam edilmesine karar verilmiştir. Milletvekilimizin genel durumu iyi olup şu anda mutlak yatak istirahatine devam etmektedir.

Hastalarımızın tedavi ve taburcu süreciyle ilgili bilgilendirici açıklamalar web sitemizden ve kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan yapılacaktır.

AFSÜ Rektörlüğü