Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İnci Taneleri dizisindeki 'Dilber' karakterine gösterdiği sert tepkiyle gündeme geldi. Bahçeli, Manisa'da düzenlenen "Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin" temalı açık hava toplantısında yaptığı konuşmada, Astronot Alper Gezeravcı'nın uzaya gitmesiyle Türkiye'nin başını yükseklere çevirdiği günlerde, Dilber karakterinin dizi aracılığıyla sunulmasının, örtülemez çelişki ve manidar bir komplo emaresi taşıdığını belirtti.

"KOMPLO EMARELERİ VE ZAMANLAMA ÇELİŞKİSİ"

Yerel seçimlere sayılı günler kala Bahçeli, İnci Taneleri dizisini eleştirerek konuşmasına devam etti. Bahçeli, Dilber karakterinin servis edilmesini "komplo emaresi" olarak nitelendirdi. Bahçeli'nin sözleri şu şekilde: "Alper Gezeravcı kardeşimizin uzaya gittiği şu dönemde bir dizi vasıtasıyla Dilber karakterinin servis edilmesi de bir başka örtülemez çelişki ve zamanlama itibariyle manidar bir komplo emaresi taşımaktadır."

GÜLDÜR GÜLDÜR'E DE TEPKİ: "ÇOK DİKKAT ÇEKİCİ PROVOKASYONLAR"

Afyon’da Belediye Halk Otobüsleri Alarm Veriyor! Afyon’da Belediye Halk Otobüsleri Alarm Veriyor!

Bahçeli, konuşması sırasında Güldür Güldür Show'daki gazi skecine de değindi. Programdaki konuyu "çok dikkat çekici provokasyonlar" olarak değerlendiren Bahçeli, şunları ifade etti: "Bir mizah programında yer alan soytarıların gazilerimize şerefsizce hakaret etmeleri, 100 yıl önce Cumhuriyet'imizin ilanına küstahça atılan darbe iftirası, şehitlerimize rahmet okumayan korkakların varlığı, günbegün azgınlaşan bölücü dayatmalar çok dikkat çekici provokasyonlardır."

Kaynak: BÜLTEN