Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, MHP İl Başkan Yardımcısı Doğan Şimşek, Merkez İlçe Başkanı İbrahim Danaoğlu ve İl ile Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Mecidiye Mahallesi'nde esnafı ziyaret etti. Başkan Adayı Küçükkurt ve beraberindeki heyet daha sonra Mecidiye'de Semt Pazarı'nda esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Küçükkurt, ziyaretlerine Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nevzat Algan'la devam ederek akşam saatlerinde Fatih Mahallesi'nde “Mahalle Toplantısı" düzenledi.

KAMU MENFAATİNİ GÖZETEN PROJELER

Esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek fikir alışverişinde bulunan Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, AFRAY projesinin halk arasında tam olarak anlaşılamadığını belirtti. Projenin ANS kampüsündeki öğrencilerin demiryolu vasıtasıyla merkez Ali Çetinkaya Gar’a taşınması olduğunu açıkladı. Ancak halkın bu projeyi Anıtpark ve Bankalar Caddesi'nden geçen bir raylı sistem olarak algıladığını ifade etti. Küçükkurt, projenin detaylarını vatandaşlarla paylaşarak kamu menfaatini gözeteceklerini vurguladı.

TAYTAK, “TÜM İLÇE VE BELDELERE HİZMET İÇİN TALİBİZ” TAYTAK, “TÜM İLÇE VE BELDELERE HİZMET İÇİN TALİBİZ”

ÇARŞININ VE PAZARIN NABZI: GÖÇ VE SANAYİLEŞME

Mecidiye'de Semt Pazarı'nı ziyaret eden Küçükkurt, çarşının ve pazarın şehrin nabzını tuttuğunu söyledi. Şehrin göç alan bir kent olması gerektiğini belirterek, iş adamlarının işgücü bulma konusundaki sıkıntılarına dikkat çekti. Mavi ve beyaz yakalı işgücü arasındaki dengesizliğin önemli bir sorun olduğunu ifade etti. MHP kadrolarının bu konuda hazırlıklarını yaptığını ve Afyonkarahisar'ın sanayileşmesini ve nüfus hareketlerinin yönetilmesini sağlayacak projeler üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.

VETERİNER HEKİMLER ODASI ZİYARETİ VE MAHALLE TOPLANTISI

Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nevzat Algan'ı ziyaret eden Sezer Küçükkurt, kent için veteriner hekimlik hizmetlerinin önemini ve çeşitli konular üzerinde istişarelerde bulundu. Ardından Fatih Mahallesi'nde düzenlediği mahalle toplantısına katılan Küçükkurt, hemşehrilerinin ilgisine teşekkür ederek üretken belediyecilik anlayışıyla hizmete talip olduklarını belirtti. Hem kişisel geçmişlerinin hem de MHP'nin 55 yıllık tarihlerinin şehrin sorunlarını çözmek için yeterli olduğunu ifade etti ve halktan yetki ve destek istedi.

Kaynak: BÜLTEN