CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 'SAPASAĞLAM AYAKTAYIZ' MESAJI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 'SAPASAĞLAM AYAKTAYIZ' MESAJI

YAĞIŞLI HAVA ÜLKE GENELİNDE HAKİM

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ülkemiz genelinde tekrar yağışlı hava etkisini göstermeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, ülkemizin parçalı ve çok bulutlu, Şırnak dışındaki tüm bölgelerin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da ise sabahın erken saatlerinden itibaren yağış etkisini gösteriyor.

BEKLENEN YAĞIŞ VE UYARILAR

Meteoroloji, sabah saatlerinde İstanbul'da, öğle saatlerinde ise Ankara'da sağanak yağış uyarısında bulunduğunu belirtti. Yağışların aralıklı olarak devam edeceği vurgulandı.

SARI ALARM: 29 KENT UYARILDI

Meteoroloji Hava Tahmin Haritası'nda "sarı" alarm verilen iller şunlar: İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Adana, Antalya, Balıkesir, Bingöl, Çanakkale, Edirne, Elazığ, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kayseri, Kırklareli, Malatya, Niğde, Ordu, Rize, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Bayburt, Karaman ve Yalova.

HAVA SICAKLIĞINDA AZALMA BEKLENİYOR

Yağışlı hava ile birlikte batı kesimlerden başlayarak, iç ve kuzey kesimlerde 4 ila 6 derece sıcaklık azalması öngörülüyor.

KUVVETLİ FIRTINA UYARISI

Rüzgarın kuvvetli olacağı bölgelerde dikkatli olunması gerekiyor. Kuzey ve batı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat), İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (70-100 km/saat) esmesi bekleniyor.

Kaynak: BÜLTEN