Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal; Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD), Oruçoğlu, Bozcalar, Meydanoğlu, Özel İdare ve Özsoy Pasaj ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaret turunun ardından ev toplantıları yapan Köksal, hemşehrilerine daha yaşanabilir bir kent sözü verdi.

Öğrencilere Milletvekili Olgun’dan mesaj! Öğrencilere Milletvekili Olgun’dan mesaj!

BU KIVILCIMI ALEVLENDİRMEK BENİM GÖREVİM

Köksal, Afyonkarahisar’da sportif faaliyetlerin tam anlamıyla destekleneceğini belirterek, “Göreve geldiğimde sporu ve sporcuyu odak noktası kabul ederek sektörü temsilcilerinden de fikir alarak projeler hayata geçireceğiz. Afyonkarahisar’ımızın spor potansiyeli var ancak ufak bir dokunuş gerekiyor. Bu kıvılcımı alevlendirmek benim görevim olacak. Spor kulüplerimizi ve bireysel sporcularımızı camianın parlayan yıldızları haline getireceğimiz günleri iple çekiyorum” dedi.

PASAJ ESNAFLARININ İŞLERİ HAREKETLENECEK

Pasaj esnaflarıyla de sohbet eden Köksal, pasajların caddeden caddeye geçmek için kullanılan kestirmeler olmaktan çıkacağını belirterek şöyle konuştu: “Pasajlarımız gün yüzüne çıkacak, hareketli çarşılar haline gelecek. Uzun yıllardır mesleğini icra edip zamanla ilgisizlikten geri plana itilen esnaflarımız artık seçkin mekanlar haline gelecek. Pasajlarımız insanların gelip geçtiği transit güzergahlar olmaktan çıkacak.”

ŞİMDİYE KADAR HEP MECLİSTE KÜRSÜYE VURA VURA HAKKINIZI SAVUNDUM

Başkan Adayı Köksal, kaybetme korkusuna kapılanların kendisine iftira attığını belirterek seçilmesi durumunda kimsenin ekmeğiyle oynamayacağına söz verdi. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da haklının yanında olacağına vurgu yapan Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Afyonkarahisar Belediyesi’nde YÜNTAŞ'tan asfalt işçilerine, su biriminden yemekhane personeline, park bahçelerde çalışan emekçi arkadaşlarımızdan otoparklarda çalışan işçi kardeşlerimize kadar belediyenin tüm birimlerinde çalışan çalışma arkadaşlarımıza sesleniyorum; biliyorum ve duyuyorum ki Burcu Köksal Belediye Başkanı olduğunda sizi işten çıkaracağını söylüyorlar. Hatta bunlar hatırlarsanız 5 yıl önce Ankara'da Mansur Başkan seçildiği takdirde işçileri çıkarıp yerine PKK'lıları alacağı şeklinde iftiralarda da bulunmuşlardı. Korkarım yarın aynı şeyi bizim için de söyleyebilirler. Bakın maaşlarınıza zam yapılmadığında ben Meclis kürsüsüne çıkıp vura vura sizin hakkınızı savundum. İkramiyeleriniz ödenmeyip Macar dansı izlemeye yurt dışına gitmeye kalktıklarında bunun hesabını ben sordum. Kadın arkadaşlarımız sürgün edildiğinde, mobing'e uğradığında uğradıkları haksızlığı tüm Türkiye’ye ben duyurdum.”

EVLADIMIN HAKKINI NASIL KORUYORSAM BELEDİYE PERSONELİNİN HAKKINI DA ÖYLE KORUYACAĞIM

Köksal, “Kendi evladımın hakkını nasıl gözetiyorsam belediye personelinin hakkını da öyle gözeteceğim” diyerek şöyle devam etti:

“Hiç merak etmeyin ben Belediye Başkanı olduğumda hiç kimse işten çıkarılma kaygısı yaşamayacak. Kimseyi işinden etmeyeceğim ve söz verdiğimiz gibi YÜNTAŞ'ta çalışan işçi kardeşlerimizin en düşük maaşı 30.400 TL olacak. Belediyede çalışan tüm emekçi arkadaşlarımız enflasyon oranında maaş zammı alacaklar. İnsanca yaşayabilecekleri maaşları olacak. Yine söylüyorum, ben bir anneyim size bir anne sözü veriyorum; hiç kimseyi işinden aşından etmeyeceğim. Belediye personeli arkadaşlarımız öğlen yemeğini ücretsiz yiyecekler. Belediyenin sosyal tesislerinden indirimli olarak faydalanacaklar. Kendi evladım Barkın'ın hakkını koruduğum gibi belediyede çalışan tüm çalışma arkadaşlarımızın emekçi kardeşlerimizin hakkını sonuna kadar koruyacağım. Size söz veriyorum.”

BENİM DÖNEMİMDE HİÇ KİMSE HAKKIM YENDİ, HAKKIM TESLİM EDİLMEDİ DİYEMEYECEK

Belediye bünyesinde kimsenin hakkının yenmeyeceğinin altını çizen Köksal, “Benim Belediye Başkanlığım döneminde herkese hakkını teslim edeceğim. Zamlarını, maaşlarını gününde zamanında eksiksiz olarak alacaklar. Ben her zaman işçinin emekçinin hakkını savundum o hakkın teslim edilmesi için mücadele ettim. Belediye Başkanı olarak da bütün emekçilerin, işçilerin hakkını teslim etmek için geliyorum. Benim dönemimde hiç kimse hakkım yendi, hakkım teslim edilmedi diyemeyecek. Bütün belediye personellerine buradan söz veriyorum” dedi.

Kaynak: BÜLTEN