Kazada oğluyla yaralanan Milletvekili Yenişehirlioğlu’ndan açıklama:

“Can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimiz, hastanede tedavimiz devam ediyor”

Afyonkarahisar’da kontrolden çıkarak devrilen canlı hayvan yüklü tırdan çevreye dağılan büyükbaş hayvanlara çarpan otomobilde oğluyla birlikte yaralanan AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada durumunun iyi olduğunu belirtti.

Afyonkarahisar-İzmir kara yolu Sinanpaşa ilçesi Karacaören Köyü yakınlarında sabaha karşı meydana gelen kazada, sürücüsünün ismi henüz belirlenemeyen 40 ABN 026 plakalı canlı büyükbaş hayvan yüklü tır kontrolden çıkarak devrildi. Yan yatan araç sürüklenerek karşı şeride geçtikten sonra durabildi. Bu sırada kupası alev alan tırdan sürücü kendi imkanları ile çıkabildi. Devrilen tırdaki büyükbaş hayvanlar ise dorseden dışarı çıkarak çevreye dağıldı. Bu sırada yoldan geçmekte olan ve AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu ve Muhammet Talha Yenişehirlioğlu’nu taşıyan Ünal Özdemir idaresindeki 06 CJU 017 plakalı otomobil ise yola dağılan büyükbaş hayvanlardan birine çarparak şarampole girdi. Olayda milletvekili ve oğlu hafif şekilde yaralandı.

“Can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimiz”

Kazanın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Yenişehirlioğlu, “Dün gece TBMM’deki çalışmalarımızı tamamladıktan sonra seçim bölgem Manisa’da teşkilatımızla buluşmak üzere çıktığımız yolda Afyonkarahisar’da trafik kazası geçirdik. Can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimiz. Hastanede tedavimiz devam ediyor. Arayarak veya mesajlarıyla yanımda olan tüm dostlarıma ve sevenlerime teşekkür ederim. Biz bu canın emanetçisiyiz. Sağlıklı günlerde birlikte olmak ümidiyle” ifadelerine yer verdi.