KUTSO heyetini ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayrettin Güzbey, Yönetim Kurulu Üyeleri Ekrem Demirel, İbrahim Sömer ve Ömer Özpınar ile ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol ağırladı.

SINIRLI KAYNAKLARLA MAKSİMUM VERİM ELDE ETMEMİZ GEREKİYOR

 Ziyaret dolayısıyla değerlendirmede bulunan KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, “Sıcak misafirperverliğinizle karşılanmaktan büyük memnuniyet duyduk. Bu dönemki arkadaşlarımızla size ilk ziyaretimiz. Kütahya ve Afyonkarahisar yakın şehirler. Avantajları ve dezavantajları anlamında ortak alanları var. Bu ziyaretimizde, işbirliğiyle neler yapabileceğimizi; TR33 Bölgesi’nin bir havza olarak daha hızlı kalkınmasını sağlayacak projeleri ortak nasıl geliştirebileceğimizi konuşacağız. Çünkü kaynaklar sınırlı. Sınırlı kaynaklarla maksimum verim elde etmemiz gerekiyor. Bizim geliştirdiğimiz bazı projelerimiz var, onlardan sizlere de bahsedeceğiz. Sınırlı kaynaklarla maksimum verimliliği işbirliği çerçevesinde nasıl geliştiririz ve bölgesel kalkınmaya nasıl destek oluruz, bu konuda görüş alışverişinde bulunmak üzere sizi ziyaret ediyoruz. Güzel ve verimli bir toplantı olacağından eminim” dedi.

KALKINMANIN TAŞIYICI GÜCÜ KADINDIR

KUTSO olarak yeni bir proje başlattıklarını kaydeden Argat, “Bu vesile ile bizim bir projemizi de sizinle paylaşmak istiyorum. Ülkemizde, bölgesel kalkınma ve kadın konuları önceliklidir. Kadının her alanda görünürlüğünün artması; bürokraside, siyasette, iş dünyasında ve girişimcilik ekosisteminde kalkınmanın tetikleyici unsuru, kalkınmanın taşıyıcı gücü kadındır. Bu konuda atılan her adım, her ilerleme; hem bölgemize, hem de ülkemize büyük fayda sağlayacak. Bu görüşten yola çıkarak Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda Kadın Girişimcilik Ofisi açtık. Ege’nin Girişimci Kadınları Yarışması’nı düzenliyoruz. Ağustos ayı itibariyle duyurulara çıkıyoruz. 19 Kasım itibariyle de Ödül Törenimiz olacak. TR33 bölgesindeki tüm kadın girişimcileri yarışmamıza davet ediyoruz. Bu aslında, kadın girişimciler arasında ‘network’ün oluşturulması, motivasyonun artırılması, iyi örneklerin paylaşılması ve böylelikle de kamuoyunda farkındalığın artırılması amacıyla yapılan bir çalışma. Afyonkarahisar Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı da ziyaret ettik. Sayın Valimiz’le istişare sırasında ‘En İlham Veren Kadın’ kategorisinin de konulmasına karar verdik. Bu duyuruların da yapılmasını sizlerden istirham edeceğiz” ifadelerini kullandı.

TR33 BÖLGESİ’NDE BULUNUYORUZ

Editör: Afyon ZAFERİM