İscehisar Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı

Vali Gökmen Çiçek Başkanlığında İscehisar Mermer İhtisas Organize

İSCEHİSAR 20.03.2021, 03:38
İscehisar Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı

İscehisar Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı

Vali Gökmen Çiçek Başkanlığında İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı

Vali Gökmen Çiçek başkanlığında Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu’nun katılımıyla, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı.

Vali Gökmen Çiçek’in başkanlığında yapılan toplantıya eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin ve Müteşebbis Heyet Üyeleri katıldı.

19 Parsel 18 Firmaya Tahsis Edildi

Toplantıda İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni tahsise sunulmuş olan yatırım alanlarının tahsisi için yapılan başvuruları değerlendirildi. Bölgeye kazandırılması amacıyla 19 adet sanayi parselinin 18 firmaya tahsisi yapıldı.

500 Milyon Lira Yatırımla 1800 Kişiye İstihdam

Toplantıda konuşan ve OSB’nin üretim ve istihdam açısından daha da gelişmesi adına yol haritası belirleyerek, uygulama noktasında görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldiklerini belirten Vali Gökmen Çiçek: “İlimizin kalkınmasında en büyük pay sahibi, yatırım yaparak üretim ve istihdam sağlayan yatırımcılarımızdır. Bu nedenle OSB’lerde faaliyet gösteren sanayicilerimizin üretimlerini artırmak için yaptıkları çalışmalara destek vermeliyiz. Bizlerde bu sebeple OSB’lerimize ayrı bir önem veriyoruz. Bugün Müteşebbis Heyeti tarafından firma talepleri doğrultusunda 19 parselin 18 firmaya yeni alan tahsisi yapıyoruz. Toplamda 500 milyon lira yatırım yapılarak, 1800 kişinin istihdamı sağlanmış olacak. İscehisar’ımıza hayırlı olsun. Daha çok iş, daha çok aş imkânı için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Toplantı Müteşebbis Heyet Başkanı Vali Gökmen Çiçek başkanlığında müteşebbis heyeti üyelerinin karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmasıyla sona erdi.

Mermer Akademisi Tanıtıldı

Ardından Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Proje ile kurulan Mermer Akademisi’nin tanıtımı yapıldı. Toplantıda Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Belkıs Özkara, AKÜ Öğretim Görevlisi Dr. İlkin Yaran Ögel ile Dr. Özlem Tuna, Özener Patent Yetkilisi Huriye Kayabaşı ve Afyonkarahisar ABİGEM Direktörü Özgür Demir katılımcılara sunumlarını gerçekleştirdiler.

Türkiye’nin ilk Garanti Markası olan “ISCE” Tanıtıldı

Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi kapsamında mermer sektörü için oluşturulan ve Türkiye’nin ilk Garanti Markası olan “ISCE – International Stone Certification”ın tanıtımı yapıldı. Proje Kapsamında geliştirilen standartlar doğrusunda ISCE adında bir “Garanti Markası” ortaya çıkarıldı. Mermer sektörü için oluşturulan Garanti Markası, bu markayı kullanma yetkisine sahip işletmeler tarafından üretilen mallar veya sunulan hizmetlerin belli ortak özelliklerini, kaynağını, kalitesini, bu amaçla kullanılan materyal veya teknikleri ve üretim, satış veya sunulma yöntemleri gibi önemli ayırıcı ortak özelliklerini garanti etmek amacıyla kullanılacak.

Toplantının sonunda Vali Gökmen Çiçek ile eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Eroğlu ile beraberindeki heyet Mermer Akademisi’nde faaliyet gösteren Bilgisayar Laboratuvarı, Tasarım Odası, Derslikleri ve Atölyeyi inceleyerek bilgiler aldı.

Yorumlar (0)
17
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:46
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:23
Yatsı 21:57