Hacı Lütfiye Kocaşaban Anaokulu’nun miniklerine tam not

Miniklerin yıl sonu gösterisi büyük alkış topladı

Afyonkarahisar Hacı Lütfiye Kocaşaban Anaokulu düzenlenen törenle 2022 – 2023 Eğitim Öğretim yılı mezunlarını verdi.

Hacı Ömer Kocaşaban İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşması Hacı Lütfiye Kocaşaban Anaokulu Müdürü Hilal Karaer tarafından gerçekleştirildi.

Karaer: “Toplu etkinlikler çocukların sosyal iletişim ve becerilerini geliştirir”

Anaokul Müdürü Karaer konuşmasında toplu etkinliklerin çocukların sosyal iletişim ve iş birliği becerilerinin geliştirdiğine vurgu yaparak: “Yıl sonu gibi toplu etkinlikler çocukların sosyal iletişim ve iş birliği becerilerini geliştirerek özgüvenlerini arttırır ve yaratıcılıklarını destekler. Ayrıca, dikkat ve odaklanma becerilerini arttırırken öğrenme sürecini eğlenceli hale getirir ve toplumsal değerleri öğrenmelerine yardımcı olur” ifadelerine yer verdi.

Plaket takdiminde bulundu

Hacı Lütfiye Kocaşaban Anaokul Müdürü Hilal Karaer’in konuşmasının akabinde ise plaket takdiminde bulunuldu. Düzenlenen törende Hacı Lütfiye Kocaşaban Anaokul Müdürü Hilal Karaer ve Müdür Yardımcısı Gülşen Uysal törenin düzenlenmesine büyük katkılar sunan Okyanus Sınıfı Öğretmenleri Ayşe Yıldız ve Zühre Uysal’a, Orman Sınıfı Öğretmenleri Hatice Ilgın ve Nazlı Hilal Çekiç’e, 4 Yaş Uzay Sınıfı Öğretmeni Sevgi Bozkurt ve  5 Yaş Uzay Sınıfı Öğretmeni Nurhan Köken’e plaket takdiminde bulundular.

Minikler büyük alkış topladı

İki gün olarak gerçekleşen mezuniyet töreni programında Okyanus Sınıfı Öğretmenleri Ayşe Yıldız ve Zühre Uysal, Orman Sınıfı Öğretmenleri Hatice Ilgın ve Nazlı Hilal Çekiç, 4 Yaş Uzay Sınıfı Öğretmeni Sevgi Bozkurt ve 5 Yaş Uzay Sınıfı Öğretmeni Nurhan Köken tarafından hazırlanan minik öğrenciler gösterileri ile katılımcılardan büyük alkış topladılar.

Anaokulu öğrencileri sırasıyla gerçekleştirdikleri Karadeniz Yöresi Halk Oyunları Gösterisi, Seymenler Gösterisi, Tebessüm Şarkısı Modern Dans Gösterisi, Anadolu Ateşi Dans Gösterisi, Kara Sevda Modern Dans Gösterisi, Silifke Yöresi Halk Oyunları Gösterisi, Kafkas Halk Dansları Gösterisi, Zumba Gösterisi, Günaydın Çocuklar Dans Gösterisi, Ünlüler Sınıfı Gösterisini katılımcıların beğenisine sundu. İki gün olarak gerçekleşen ve yaklaşık ikişer saat olarak süren program dolu dolu geçerken velilerden ise tam not aldı. Gösterilerin ardından mezuniyet törenine geçilen programda minik öğrencilere plaket takdimi yapılırken, minikler kep attı.

Hacı Lütfiye Kocaşaban Anaokulu’nun geçtiğimiz yıl mezunlarından Berra Kocatürk’ün jimnastik gösterisi, Bahadır Okyar ve Bekir Öğüt tarafından sahnelenen semazen gösterisi de veli ve öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı.

Programın son kısmında ise Hacı Lütfiye Kocaşaban Anaokulu öğrencilerine plaketleri öğretmenleri tarafından takdim edildi. Hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından sonlandırılan programda veliler Hacı Lütfiye Kocaşaban Anaokul müdürü ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.