GÜÇLÜ FİLO GÜÇLÜ BELEDİYE

Çöp Konteyner Temizleme ve Dezenfekte Aracı

        Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatları doğrultusunda çöp konteyneri yıkama aracı, araç filomuza dâhil edildi. Daha temiz bir Afyonkarahisar için yürüttüğümüz çalışmalarda özellikle yaz aylarında, kötü koku ve haşere üreme noktalarının başında yer alan çöp konteynerleri, artık hem yıkanıyor hem dezenfekte ediliyor hem de ilaçlanıyor.

      "Daha Temiz Bir Afyonkarahisar" sloganıyla sürdürdüğümüz temizlik çalışmaları 7/24 devam ediyor. “Güçlü filo, güçlü belediyecilik” anlayışıyla hareket eden Afyonkarahisar Belediyesi envanterine yeni bir araç daha kazandırdı. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek konteyner yıkama aracı belirlenen program dahilinde sokak sokak, cadde gezerek dezenfekte işlemi yapacak.

ÇÖP KONTEYNIRLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

           Bundan böyle çöp konteynırlarının temizliği şehrimize kazandırdığımız çöp konteynırı yıkama ve dezenfenkte aracı ile gerçekleştirilecek. Modern donanımı ile 3 dakika içerisinde konteynırı temizleyen çevre dostu araç, pis suyu kendi içerisinde barındırarak dışarı vermiyor.

             Konteynırların temizliğinde doğaya zarar vermeyen mikrobiyal bakteri önleyici, kir sökücü ve koku giderici kullanılıyor. Böylece konteynırların temizliği yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde sağlanırken görüntü kirliliği, koku, larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş olunacak.Küçük çöp kutuları ve otobüs duraklarının yıkama işlemleri de yine bu araçla yapılacak.

           5 ton temiz 2 ton pis su haznesi bulunan yıkama aracı, çevre ve doğa dostu olma özelliği ile ön plana çıkıyor. Şehir genelinde her mahallede belirlenen periyotlarla konteynerlerin ve konteyner alanlarının yıkama, dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları kesintisiz olarak devam edecek.